středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Kalendář > Seminář Matlab - Modelování dynamických soustav bez odvozování rovnic (nástroj Simscape)

Seminář Matlab - Modelování dynamických soustav bez odvozování rovnic (nástroj Simscape)

20
středa
06 | 2018

FM zve na seminář Fyzikální modelování v prostředí Matlab - Modelování dynamických soustav bez odvozování rovnic (nástroj Simscape).

Od 10.00 hodin v posluchárně E9.

V průběhu semináře se seznámíte s možnostmi modelování fyzikálních soustav v prostředí MATLAB a Simulink s důrazem na využití přístupu tzv. fyzikálního modelování. K fyzikálnímu modelování je využit nástroj Simscape, nadstavba prostředí Simulink. Model soustavy je vytvářen skládáním z elementárních prvků reálných systémů podle jeho fyzické struktury. Spojnice v modelu představují fyzické propojení prvků, umožňují obousměrný tok energie v systému a reprezentují reálné fyzikální veličiny, které mají přiřazeny fyzikální jednotky. Přístup je vhodný i pro soustavy, kde dochází k prolínání několika fyzikálních oblastí.

Seminář uvede několik příkladů, na kterých budou představeny základní principy metody fyzikálního modelování. Ukázky zahrnují mechanické, elektrické a hydraulické soustavy a také soustavy složené z několika fyzikálních oblastí (např. elektro-mechanické soustavy). Příklady využívají knihovny Simscape Foundation Library, Simscape Multibody, Simscape Driveline, Simscape Fluid, Simscape Electronics, Simscape Power Systems.

Všechny předváděné nástroje jsou na TUL volně k dispozici v rámci celouniverzitní licence.

Přednáší pan Jaroslav Jirkovský z firmy Humusoft.

Délka semináře cca 1,5 hodiny.
 

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání