Raumplan: Adolf Loos, prostor a současná architektura

15
středa
11 | 2023

Fakulta umění a architektury TUL pořádá hostující přednášku a odborné kolokvium, které se vrací k dílu Adolfa Loose především s ohledem na tvoření a vnímání prostoru v architektuře u příležitosti vydání knihy Raumplan a současná architektura.

KDY: středa 15. listopadu 2023

KDE: auditorium B4, budova B, Čížkova 3, Liberec

Úvodní přednášku bude mít jeden ze spoluautorů knihy a přední světový znalec tvorby Adolfa Loose profesor Christopher Long z Texaské univerzity v Austinu.

O nejslavnějším příkladu Loosova použití prostorového plánu v Müllerově vile pohovoří Maria Szadkowská.

Další příspěvky, které přednesou Dan Merta, Martina Mertová a Filip Šenk, budou rozvíjet úvahy o vztazích současné architektury k modernistickému dědictví myšlení architektonického prostoru.

Umělec Jiří Příhoda v posledním příspěvku pohovoří o vlastní tvorbě, již lze charakterizovat jako objevné ohledávání živé a měkké hranice mezi uměním a architekturou.

Program / Programme

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 385