Jaderná energie pohledem budoucí operátorky elektrárny Temelín

11
pátek
02 | 2022

Nejen o budoucnosti atomové energie promluví v univerzitním ústavu CXI popularizátorka jaderné energetiky Adéla Chalupová. Tato mladá žena se stane operátorkou sekundárního okruhu v elektrárně Temelín, kam nastoupí k výcviku letos v září.

Zaměřuje se na popularizaci jaderné energetiky. Na přednášce se dozvíte, jak vidí současnost i budoucnost svého oboru, jak vnímá zodpovědnost, která ji v roli operátorky čeká nebo jak se jí daří komunikovat právě „jádro“ v digitálním světě na sociálních sítích.

KDY: pátek 11. února od 10 hodin

KDE: budova Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL (CXI), zasedací místnost ve 4. patře v západní věži (Bendlova ulice 1409/7, Liberec).

CXI přednášku propojí nejen s debatou o jaderné energetice, ale i o dalších tématech. Mluvit se bude o studiu, práci ve vědě a výzkumu, očekávání mladé generace, nabírání zkušeností při studiu, chybách minulosti i možnostech, které přináší budoucnost.

Zaregistrujte se, prosím

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 364