Vědci představí akademické obci dva špičkové přístroje

28
pondělí
03 | 2022

Dva nové špičkové přístroje, které pomáhají určovat struktur látek a jejich složení, představí všem zájemcům z Technické univerzity v Liberci vědci z Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace CXI TUL.

Nukleární magnetickou rezonanci a vysokorozlišující hmotnostní spektrometr naše univerzita pořídila v loňském roce. Nyní se naši vědci se složitými přístroji naučili pracovat a chtějí je během speciálního semináře představit široké akademické obci.

KDY: 28. března 2022 ve 14.00 hodin

KDE: budova L, zasedací místnost ve 4. patře

Nukleární magnetická rezonance (NMR) je unikátní přístroj, který umí charakterizovat a analyzovat látky a materiály měřením jader atomů s různým chemickým okolím. Představí jej Christopher Hobbs, Ph.D.

Hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením (HRMS) je výjimečný přístroj, jenž slouží k identifikaci látek na základě jejich molekulové hmotnosti. Odhalí látky, o kterých ani nevíme, že ve vzorku mohou být. Přístroj představí Mgr. Vít Novotný.

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 364