Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Aula plná hudby a hudebníků

Ve druhé části včerejšího koncertu bylo na pódiu 100 hudebníků a zpěváků z Worcester Youth Symphony Orchestra a pěveckého sboru Auscha Chor. Tolik účinkujících univerzitní aula ještě nezažila.

V první části včerejšího hudebního večera zahrál Worcester Youth Symphony Orchestra pod taktovkou Jonathana Edwarda Brennanda postupně Brahmsovu Akademickou festivalovou předehru, Nimroda z Enigma variací Edwarda Elgara a Dvořákovu Symfonii č. 8 v G dur.

Po přestávce převzal taktovku dirigent a organizátor koncertu Koloman Poľák a k 60 hudebníkům přistoupily téměř čtyři desítky zpěváků ze sboru Auscha Chor. Se sólisty, basbarytonistou Milošem Horákem a sopranistkou Zuzanou Rašiovou, bylo na pódiu sto lidí. Varhaník se se svým nástrojem vešel už jen nad schodiště za publikem.

Společně předvedli Requiem od Gabriela Faurého.

Worcester Youth Symphony Orchestra je vlajkovou lodí Worcester Symphony Orchestras, které vznikly v roce 1947. Soubor má i osmdesát členů a hrají v něm studenti z 60 měst a škol v Central Massachusetts. Worcester Youth Symphony Orchestra je třetím nejstarším mládežnickým orchestrem v USA.

Pěvecký sbor Úštěk/Auscha Chor založil před třemi lety dirigent a sbormistr Koloman Poľák. Vystřídalo se v něm již na 100 členů z Úštěku, Litoměřic a okolí. Soubor spolupracoval například s orchestrem Severočeské filharmonie Teplice, Dresdner Barockorchester nebo se Sinfonietta Dresden.

-pir-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

IMG_9457-2.jpg

Sahat je tu dovoleno. Netradiční výstava v univerzitní galerii

Interiérové textilie, kterých se v bytě denně dotýkáme, aniž by nás napadlo přemýšlet o jejich tvůrci, vystavuje vůbec poprvé univerzitní Galerie N. Na výstavě Pozor, sahat! si návštěvník uvědomí, co vše musí obsáhnout designér, než jeho závěs...

25. 10. 2021 | Kultura | 194

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce