středa 26. červen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > Aula plná hudby a hudebníků

Aula plná hudby a hudebníků

Worcester Youth Symphony Orchestra (4).JPG

Ve druhé části včerejšího koncertu bylo na pódiu 100 hudebníků a zpěváků z Worcester Youth Symphony Orchestra a pěveckého sboru Auscha Chor. Tolik účinkujících univerzitní aula ještě nezažila.

V první části včerejšího hudebního večera zahrál Worcester Youth Symphony Orchestra pod taktovkou Jonathana Edwarda Brennanda postupně Brahmsovu Akademickou festivalovou předehru, Nimroda z Enigma variací Edwarda Elgara a Dvořákovu Symfonii č. 8 v G dur.

Po přestávce převzal taktovku dirigent a organizátor koncertu Koloman Poľák a k 60 hudebníkům přistoupily téměř čtyři desítky zpěváků ze sboru Auscha Chor. Se sólisty, basbarytonistou Milošem Horákem a sopranistkou Zuzanou Rašiovou, bylo na pódiu sto lidí. Varhaník se se svým nástrojem vešel už jen nad schodiště za publikem.

Společně předvedli Requiem od Gabriela Faurého.

Worcester Youth Symphony Orchestra je vlajkovou lodí Worcester Symphony Orchestras, které vznikly v roce 1947. Soubor má i osmdesát členů a hrají v něm studenti z 60 měst a škol v Central Massachusetts. Worcester Youth Symphony Orchestra je třetím nejstarším mládežnickým orchestrem v USA.

Pěvecký sbor Úštěk/Auscha Chor založil před třemi lety dirigent a sbormistr Koloman Poľák. Vystřídalo se v něm již na 100 členů z Úštěku, Litoměřic a okolí. Soubor spolupracoval například s orchestrem Severočeské filharmonie Teplice, Dresdner Barockorchester nebo se Sinfonietta Dresden.

-pir-