sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > Publikace z Grady, Portálu nebo Joty dostupné zdarma online

Publikace z Grady, Portálu nebo Joty dostupné zdarma online

14157670329_e0893669c5_c.jpg
Pohodlně, okamžitě, bez front a rezervací. Zdroj: Giorgia.Ax/Flickr.com

Univerzitní knihovna TUL rozšířila nabídku databází elektronických knih o portál BOOKPORT, na kterém můžete číst a stahovat na 5.300 publikací.

BOOKPORT je mezi databázemi, které univerzitní knihovna spravuje, výjimkou, protože je to česká databáze, která nabízí knihy z českých nakladatelství.

Zastoupení v ní mají i Grada nebo Portál, dva velcí vydavatelé odborné literatury především z oblasti ekonomických věd, lékařství, pedagogických věd a osobnostního rozvoje.

„Publikace Ošetřovatelství v chirurgii, Jak číst účetní výkazy nebo Dějiny pedagogiky patří k těm nejpůjčovanějším, běžně jsou na ně několikaměsíční rezervace. Nyní si je mohou všichni studenti i zaměstnanci školy číst nebo stahovat okamžitě přes BOOKPORT,“ říká Marta Zizienová z Oddělení vědeckých služeb Univerzitní knihovny TUL.

Nabídka BOOKPORTU je propojena s katalogem univerzitní knihovny. Pokud kniha, kterou chcete, je přes Bookport dostupná, jednoduše se z vyhledávače knihovny prokliknete na webovou stránku BOOKPORTu.

„Tady pozor, přihlaste se přes modré tlačítko v horním pravém rohu, kam pak zadáte své údaje, jako když se hlásíte ve škole do Liany. Pak už si můžete publikaci číst online nebo stáhnout třeba do své aplikace v mobilu,“ dodává Marta Zizienová.

Radek Pirkl

Univerzitní knihovna TUL

spravuje a půjčuje 230.000 exemplářů tištěných publikací, online vstup k dalším stovkám tisíc publikací nabízí přes 17 databází elektronických knih a článků, tou nejnovější je BOOKPORT. V knihovně je registrováno přes 2300 čtenářů, kteří mají v současnosti doma 4.300 výpůjček. Knihy, skripta i hry si můžete půjčit podle typu dokumentu na týden až dva měsíce. Výpůjční lhůtu si můžete až dvakrát prodloužit, osobně, telefonicky, emailem nebo na webu knihovny přes záložku „konto čtenáře“. Registrace v knihovně pro studenty i zaměstnance TUL je zdarma. Navštěvovat knihovnu a studovat v ní mohou i neregistrovaní čtenáři, jen si nemohou knihy odnášet domů. Knihovna sídlí v přízemí budovy H (Voroněžská ulice), svou menší pobočku má také ve studentském klubu v budově E2.

knihovna.tul.cz

 

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání