Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Klíči, které odemykaly svobodu, zasypali Univerzitní náměstí

Půl tuny klíčů rozsypali včera studenti fakulty umění a architektury s pedagogem a umělcem Janem Stolínem v univerzitním kampusu. Symbolicky odstartovali univerzitní akce, které mají připomenout a oslavit 30. výročí od sametové revoluce na Technické univerzitě v Liberci.

„Klíč je v této zemi jasná symbolika 17. listopadu. Nejdříve jsme je drželi v rukou a pak budou ležet bez nás na prázdném náměstí, na ten moment se těším nejvíc,“ říká Jan Stolín a naznačuje tak, že výklad happeningové akce a smyslu klíčů, které před 30 lety cinkaly na Václavském náměstí a na náměstích dalších měst v zemi, je na každém, kdo bude kampusem procházet. „Těmi klíči jsme před 30 lety odemykali svobodu,“ dodává.

50.000 kousků kovových matric klíčů mu už před časem nabízela jedna firma, která se výrobou klíčů zabývá, matrice jsou vadné a pro výrobu nepoužitelné. Jan Stolín pro ně možnost využití našel.

„Chystáme se studenty k výročí 30 let od revoluce ještě menší intervence v prostoru školy. Při jedné z nich bychom chtěli promítat texty Karla Kryla na fasádu menzy,“ naznačil Jan Stolín další záměry.

Oslavy 30 let od sametové revoluce vrcholí na Technické univerzitě v Liberci dnes akcí pro širokou veřejnost „30 let svobody“. Více o ní píšeme zde.

-pir-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_6167_120_ptts.jpg

O post rektora TUL se ucházejí dva kandidáti

Stávající rektor Miroslav Brzezina a Josef Šedlbauer, vedoucí katedry chemie FP TUL, kandidují na rektora Technické univerzity v Liberci. Předseda akademického senátu vyhlásil kandidáty podle harmonogramu voleb dnes odpoledne.

21. 9. 2021 | Univerzita | 562