Katedra designu zve na Bakalaureáty a připomíná si výročí

288243228_1878643929012854_4195167671221704294_n.jpg
Na výstavě Bakalaureáty 2022 jsou k vidění i exponáty zhotovené spojením netradičních materiálů. Foto: FT TUL

Třicet let rozvíjí talent budoucích umělců bakalářský studijní program „Návrhářství“ na Katedře designu Fakulty textilní TUL. Katedra si významné jubileum připomněla i během vernisáže výstavy absolventských prací Bakalaureáty 2022. Závěrečné práce absolventů jsou k vidění v univerzitní Galerii N do konce června.

K vidění jsou práce vzniklé v rámci studijního zaměření „Návrhářství skla a šperku“ a „Návrhářství textilu a oděvu“. „Studenti už tradičně ve značné míře využívají nové technologie i materiály i netradiční spojení materiálů. Vždy hledají nové formy designu. I tak stále dokáží překvapit, jak dokládá i aktuální výstava,“ poznamenala vedoucí Katedry designu FT TUL Renata Štorová.

Její slova podtrhuje fakt, že hned tři studentské práce jsou navrženy na nejrůznější ocenění.

Zaměření „Návrhářství skla a šperku“ si letos připomíná 20 let od svého vzniku. A stejně dlouho si už návštěvníci mohou prohlížet vystavená díla v univerzitní Galerii N.

Výstavou vás provede krátké video

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

image 2-2.jpg

TUL pořádá adventní koncert ve stylu anglických tradic

Filharmonik a třígenerační sbor rozezní na počátku Adventu kostel sv. Antonína Velikého koncertem po vzoru anglických tradic. English Christmas Concert „Ve světle svíček“ pořádá Technická univerzita v Liberci 29. listopadu 2022 od 19 hodin.

23. 11. 2022 | Kultura | 431
Husak Quartet: Martin Husák, Matěj Kovanda a Radek Blahuš servíroval koktejl světových hitů i notnou porci humoru. Foto: Jaroslav Tomášek

Koncert Husak Quartet: zážitek plný hitů a vtipu

Koho by napadlo, že smyčcový Husak Qartet složený ze tří hudebníků vyčerpal humor už ve svém názvu, ten by se zmýlil. Hudebníci, kteří v úterý vystoupili v univerzitní aule v rámci tradičního koncertu k připomínce událostí 17. listopadu, zcela...

16. 11. 2022 | Kultura | 259

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce