středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > Pomozte s mapami pro Lékaře bez hranic

Pomozte s mapami pro Lékaře bez hranic

V prvním mapathonu se mapovala Nigérie (1).jpg
Mapovat Nigérii můžete z Liberce. Snímek z prvního libereckého mapathonu

Stačí vzít jen notebook a přijít ve středu 16. května v 18.00 hodin do zasedačky ve 4. patře budovy G na druhý liberecký mapathon pro Lékaře bez hranic.

Na světě jsou stále bílá místa, která nemají svou mapu. A to komplikuje práci třeba Lékařům bez hranic. Někdy mají jen pár hodin na to, aby dopravili léky nebo vakcínu do míst v odlehlém a nezmapovaném koutě Afriky. Bývá to úkol pro dobrodruhy.

Liberecký mapathon to chce krůček po krůčku měnit. Přineste si svůj notebook (kdo nebude mít, počítač na práci dostane), lektoři vás naučí práci s jednoduchým mapovým editorem a pak už je jen na vás, jak velký kus Afriky podle leteckých a satelitních snímků zmapujete.

Akci Missing Maps: druhý liberecký mapathon pro Lékaře bez hranic pořádá Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická TUL ve spolupráci s Lékaři bez hranic, a to už druhým rokem. Loni se asi dvacítce účastníků podařilo zmapovat přes 2000 budov v Nigérii.

Registrovat se na mapathon můžete zde.

-pir-

Možná Vás bude zajímat
Mapathon má facebookovou událost
28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání