Dny evropského dědictví otevřou také univerzitní laboratoře

Komentované prohlídky laboratoří v budovách G a L v univerzitním areálu na Husově ulici budou startovat tuto sobotu 8. září každou půlhodinu v čase od 12.00 do 17.00 hodin.

Dny evropského dědictví letos zvou také na Technickou univerzitu v Liberci. V laboratořích budov L a G, které jsou hned vedle sebe v kampusu u Univerzitního náměstí, bude k vidění elektromobil, nanokolovrat, virtuální realita a laboratoře svařování a lepení.

V Liberci si budou moci návštěvníci projít také radnici, Valdštejnské domky, kavárnu Pošta či zámek, kde je i s komentářem provede Milan Svoboda z katedry historie FP TUL.

Dny evropského dědictví (European Heritage Days) se konají každoročně v září a otevírají nejširší veřejnosti zdarma brány památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.

Na liberecké Dny evropského dědictví naváže v neděli 9. září sousední Žitava, celkem se v obou městech otevřou dveře asi tří desítek budov a zajímavých prostor.

Seznam otevřených budov a možnosti rezervace na prohlídky najdete zde.

-red-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645