Cukroví doputovalo do nemocnic a na hygienu. I díky našim studentkám

Polish_20201207_213144150.jpg
Předání krabic s vánočním cukrovím pracovníkům jablonecké nemocnice. Na pečení cukroví a propagaci projektu se podílely i studentky naší fakulty pedagogické. Foto: archiv Cupekr

Sladké výsledky projektu Dorty a cukroví pro zdravotníky, na němž se významně podílely i naše studentky, už doputovaly sestrám, lékařům i hygienikům zapojených do boje s pandemií. Do několik týdnů běžící dobročinné akce cukrářství Cupekr se mohl, a stále ještě může, zapojit kdokoliv.

Michaela Havranová, Klára Vágnerová, Eliška Votrubcová a Šárka Havranová z Fakulty přírodovědně humanitní a pedagogické TUL (FP) pomáhají nejen s pečením cukroví, ale i s rozjezdem a propagací děkovného projektu. Umožňuje lidem online zaplatit krabice cukroví, které pak zástupci cukrářství i se seznamy dárců a ve svátečním balení předávají vytíženému osazenstvu kovidových oddělení nemocnic nebo trasujícím hygienikům.

Zásilky desítek krabic už převzali v jablonecké nemocnici, dvakrát v liberecké nemocnici a nejnověji i v sídle krajské hygieny. „Naši lidé jsou vyčerpaní, a jestli je něco posiluje, tak je to vědomí, že jejich práce má smysl. Za tuto zpětnou vazbu od vás moc děkuji,“ řekl při převzetí daru ředitel Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Vladimír Valenta.

Studentky FP, jež v cukrárně brigádničí, několik krabic také samy zaplatily. „Mám radost, že jsme mohly aspoň takto poděkovat zdravotníkům i hygienikům trasujícím nakažené. Mám pocit, že se na ně ve druhé vlně zapomíná, solidarita už není taková jako na jaře,“ uvedla Michaela Havranová, studentka navazujícího studia českého jazyka a občanské výchovy na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

„Letos pečeme cukroví mnohem víc. Je to hlavně díky projektu Dorty a cukroví pro zdravotníky. Bez pomoci studentek Technické univerzity bychom vše nedokázali vyrobit. Studentky pracovaly i přesčas a s propagací nám pomáhaly i ve svém volnu,“ řekl Ondřej Vogner, jednatel libereckého pekařství a cukrářství Cupekr, které provozuje Jednota bratrská.

V rámci projektu Dorty a cukroví pro zdravotníky už zástupci cukrářství předali 45 krabic. Tři čtvrtiny zásilek zaplatili dárci, zbytek věnovalo cukrářství. Projekt stále pokračuje a další cukroví se peče.

Adam Pluhař