JobTUL má v registraci za více jak rok ostrého provozu přes 500 studentů a téměř 80 zaměstnavatelů

jobtul.jpg
Kariérní portál JobTUL funguje už víc jak rok. A dobře, jak dokládají sami studenti.

Skrz univerzitní kariérní portál JobTUL nacházejí studenti a absolventi stáže v podniku, praxi, práci, ale třeba i téma pro svou diplomovou práci. Podniky i další zaměstnavatelé tu zas najdou motivované mladé lidi, kteří hledají zkušenosti a chtějí spolupracovat.

Je to zhruba rok, co se na portál Technické univerzity v Liberci JobTUL přihlásil také David Marx (24), student čtvrtého ročníku na Ekonomické fakultě TUL. „O JobTULu nám řekl vyučující loni koncem školního roku. Hned jsem se zaregistroval, v létě jsem se na stránky podíval a zaujala mě nabídka juniorské stáže ve firmě VGD,“ říká David. Do firmy zavolal, dohodli se na spolupráci a za chvíli to bude rok, co je tam David na placené stáži. Chodí do VGD na dva dny v týdnu a o prázdninách nebo přes zkouškové období vypomáhá i častěji.

„Je to hodně na vzájemné dohodě a vycházejí mi až extrémně vstříc, abych stíhal školní povinnosti. Snažím se pak vyjít vstříc i já jim, když mám víc času na práci,“ dodává student specializace management podnikových procesů David Marx.

Na JobTUL se podobně jako on registrovalo už přes 500 studentů a téměř 80 zaměstnavatelů, kteří nabídli přes 160 možností různé spolupráce. Pro studenty a také absolventy do tří let od ukončení studia na Technické univerzitě v Liberci je registrace a nahrání profilu na portál zdarma. JobTUL je navíc propojený se STAGem, takže základní údaje o studentech si nahraje sám a pokud v něm studentka nebo student svůj profil ještě doplní, portál je schopný vygenerovat i základní CV.

Zaměstnavatelé se registrují podle svých potřeb buď také zdarma – to pokud jde o bezplatnou spolupráci se studenty –, nebo si mohou zaplatit za různé úrovně balíčků, s nimiž se pojí další služby a možnosti zviditelnění na portálu.

„Odměna za práci je příjemný bonus, ale hlásil jsem se hlavně proto, abych měl v životopisu nějakou praxi. Chtěl jsem jako uchazeč o pracovní pozici nabídnout něco víc než jen diplom, který předloží i dalších 20 až 25 lidí z mého ročníku,“ dodává David k motivaci, proč se na JobTUL přihlásil.

Nejvíce mají zatím o registraci zájem výrobní a průmyslové podniky, pak firmy z oblasti IT a služeb.

„Ze studentů a absolventů jsou nejvíce registrovaní ti z Ekonomické fakulty, následovaní hojně také studenty z fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií a fakult textilní a strojní. JobTUL je otevřený zájemcům i z ostatních fakult a jistě i oni zde najdou zajímavé nabídky. Portál navíc stále rozšiřujeme a registrovaných zaměstnavatelů napříč obory bude jistě přibývat,“ říká prorektorka Kateřina Maršíková, která stála v čele týmu, jenž JobTUL na naší univerzitě asi před rokem a půl spouštěl. Portál od svého vzniku funguje pod Kariérovým centrem TUL a má také plně anglickou verzi, najdete ho na job.tul.cz.

Radek Pirkl

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

IMG_8704-2.jpg

Na silné motorce zachraňuje pedagog TUL životy

K elitnímu týmu motocyklových zdravotnických záchranářů v Maďarsku patří i Tomáš Dudich. Tomuto třiatřicetiletému pedagogu Fakulty zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci už totiž „nestačilo“ pomáhat zraněným a nemocným lidem jen v...

12. 8. 2022 | Lidé | 94
h_pttt.jpg

Václav Havel studenty ctil. Prokázal to během návštěv na TUL

První polistopadový prezident, disident, dramatik a humanista Václav Havel navždy odešel před deseti lety 18. prosince 2011. Připomeňme si tuto osobnost střípky z návštěv naší univerzity. Dokreslují lidskost Václava Havla při neformálním kontaktu...

17. 12. 2021 | Lidé | 337
correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 741

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce