pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Sport > Snowboardcrossařka Louthanová je sportovkyní roku TUL

Snowboardcrossařka Louthanová je sportovkyní roku TUL

52590228_1990229887948415_2914428656602316800_n.jpg
Kateřina v akci. Foto: cs-cz.facebook.com/louthyy/

Teprve 19letá naděje českého snowboardcrossu Kateřina Louthanová vyhrála v anketě o Nejlepšího sportovce TUL za rok 2018.

Kateřina v loňském roce stihla účast na olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu, kde se ovšem zranila před kvalifikací, vybojovala 20. místo na MS, 8. místo na MS juniorů, 7. místo v evropském poháru ve Francii a  4. místo v juniorském závodě v Německu.

Porota už nemohla započítat úspěch nedávný, a sice 5. místo na univerziádě v Krasnojarsku, kde reprezentovala Technickou univerzitu v Liberci. Vybojovala ho v den konání Sportovního plesu TUL, na kterém se anketa tradičně vyhlašuje. Cenu v podobě putovního štítu tak za ni v sobotu 2. března v sále libereckých Lidových sadů  přebírala kamarádka.

„Teď začínám na škole druhý semestr rekreologie, jsem potěšená, že lidé z poroty si všimli, že na škole jsem a že sledovali mé závody,“ řekla redakci T-UNI Kateřina Louthanová, rodačka z Jablonce nad Nisou.

„Jezdím ještě obě kategorie, i za juniory. Na začátku letošního dubna mě čeká vrchol této juniorské sezóny, a to bude mistrovství světa ve Slovinsku,“ dodává Kateřina.

Loni ocenění Nejlepší sportovec TUL získal závodník enduro na horských kolech Milan Myšík, rok před ním florbalista Radek Valeš, v minulosti například také běžkyně na lyžích a skialpinistka Karolína Grohová.

Redakce T-UNI se připojuje ke gratulaci!

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání