Golfový turnaj TUL a Hospodářské komory ČR prověřil nervy i výdrž akademiků a podnikatelů

TUL_web_15.jpg
Golfového turnaje Chamber Challenge Golf Tour 2020 na hřišti Ypsilon v Mníšku u Liberce se zúčastnilo 92 hráčů. Foto: Vít Černý, TUL

Akademici z českých vysokých škol i podnikatelé změřili odhad, přesnost a pevnost nervů na tradičním golfovém turnaji Chamber Challenge Golf Tour 2020. Na hřišti Ypsilon v Mníšku u Liberce jej uspořádala Technická univerzita v Liberci spolu s Hospodářskou komorou ČR a Svazem vinařů České republiky.

Tour se hraje na sedmi hřištích od června do října. Turnaj spolupořádaný naší univerzitou je pátým v řadě. „Turnaj už je tradicí. Je to skvělá příležitost neformálně se potkat nejen s kolegy akademiky. Letos navíc vyšlo krásné počasí, takže věřím, že si ho všichni užili,“ zhodnotil rektor TUL Miroslav Brzezina.

V kopcovitém terénu golfového hřiště Ypsilon letos soutěžilo 92 hráčů. „Návštěvnost všech turnajů je vždy velmi vysoká. Hřiště v Mníšku, myslím, patří k nejhezčím v republice, zároveň je technicky velmi náročné. I sem přijel značný počet hráčů. Turnaj dal rozhodně všem zabrat. Nejen kvůli zdejším kopečkům, ale i kvůli značnému horku,“ řekl viceprezident Hospodářské komory ČR Michal Štefl. Podle něj dochází na turnajích ke vzájemnému sepětí podnikatelské a akademické sféry. „Turnaj je také příležitostí, aby se účastníci seznámili v nepracovní atmosféře s aktivitami hospodářské komory,“ vysvětlil Michal Štefl přínosy turnaje.

Green "nepatřil" jen akademikům a podnikatelům. V úmorném parnu odehrával míčky třeba i trojnásobný olympionik Petr Koukal, jenž je novým předsedou Českého badmintonového svazu. „Přál bych si, aby se i badminton stal společenským sportem. Na podobných golfových turnajích se učím, jak přitáhnout víc lidí i k našemu sportu. Golfu se to daří,“ uvedl Petr Koukal.

Součástí turnaje byla i golfová akademie. Odpaly nebo puttování si pod vedením trenéra zkoušeli také někteří zaměstnanci TUL. „Golf jsem chtěl zkusit. Rozhodně by mě lákalo projít jednou celé hřiště, ale soutěžně si na to netroufám. Možná někdy v budoucnu, až budu mít jistější údery,“ zasmál se děkan Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL Zdeněk Plíva.

Golfové akademie se plánoval zúčastnit i rektor Miroslav Brzezina, trénink ale nakonec musel vynechat kvůli pracovním povinnostem. Odpoledne ale už předával ceny nejlepším golfistům.

A jak turnaj dopadl? V kategorii společná HCP 0-17 zvítězil Bohuš Palovič. První místo v kategorii 17,1-25 získal Vojtěch Štorc. Kategorii 25,1-54 dominoval Karel Kotera jun.

Adam Pluhař

 

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

IMG_0794-3.jpg

Učil se od naganského vítěze, teď vede do boje hokejisty TUL

Univerzitní hokejový výběr dovedl k historickému titulu akademických mistrů. Teď čeká trenéra hokejistů TUL a někdejšího brankáře Bílých Tygrů Liberec Michala Nedvídka neméně těžká výzva. Porazit hokejový tým ústecké univerzity v Souboji o krále...

9. 11. 2021 | Sport | 614
48852452102_3934b3d7e0_b-2.jpg

TUL zve rodiny s dětmi i vytrvalostní běžce na Nature Run

Tři trasy městem i kopcovitou podzimní krajinou čeká na šestnáct set běžců, kteří se v sobotu postaví na start Mattoni Liberec Nature Run 2021. Technická univerzita v Liberci je partnerem závodu. Letos se závod běží už počtvrté.

1. 10. 2021 | Sport | 211

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce