středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Sport > Rektor ocenil českou skeetařskou jedničku

Rektor ocenil českou skeetařskou jedničku

Libuše Jahodová u rektora Zdeňka Kůse.jpg

Libuše Jahodová je studentkou pedagogiky volného času na naší fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické a také nejlepší českou reprezentantkou ve střelecké disciplíně skeet. Rektor Zdeněk Kůs se s ní včera setkal při příležitosti udělení mimořádného stipendia za její výkony v této sezóně. Položili jsme jí několik otázek.

Nedávno jste se „prostřílela“ do kvalifikace na olympiádu v Riu, je to nyní hlavní cíl vaší sportovní i životní kariéry?

Je to nejdůležitější cíl. Příprava na letní olympiádu pomalu začíná s přípravou na další sezónu. Koncem ledna odlétáme na Kypr, kde jsou skvělé podmínky pro trénink, a pak hned začínají závody světového poháru. Celá sezóna už bude směřovat k olympiádě.

Jak jste se ke střílení dostala?

Nevlastní otec s bratry stříleli jako myslivci a napadlo je, že bych to taky mohla zkusit. Já jsem byla na sporty vždycky nemehlo, nic neuběhnu, s balónem si nerozumím, ale střílení mi šlo. Vyzkoušela jsem malorážku i jiné zbraně, ale hned od začátku mě oslovila brokovnice a skeet – střelba na asfaltové holuby. Věnuji se střelbě od svých čtrnácti a stále mě to moc baví.

Jsou v Liberci dobré podmínky na trénování?

Vůbec ne, jezdíme trénovat nejčastěji do Písku nebo do Brna, kde jsou střelnice otevřené i o víkendu. Dobré střelnice jsou také v Praze a Plzni. Skeet nemá takový zvuk, nejsme tak známí, nemáme sponzory, nejsou peníze a tomu odpovídají i špatné podmínky pro střelbu. Ale i přesto se nám daří podávat i ve světě skvělé výkony.

Jak se vám vydařil vstup do nového akademického roku?

Na úvod semestru jsem oslovila všechny svoje pedagogy, zda by mi nedali individuální studijní plán. Jsem ve třetím ročníku a chtěla bych příští rok v létě končit, to je ovšem zároveň termín vrcholící přípravy na olympiádu v Riu. Většina oslovených vyučujících mi vyšla vstříc, takže stále doufám, že to všechno zvládnu. Jsem za jejich reakci ráda a vážím si jí.

Otázka rektora: Jak vidíte své šance na olympiádě?

Bude nás tam 22 žen, to není tak mnoho a na nedávném mistrovství světa jsem se ve světové konkurenci prostřílela osmým místem do kvalifikace na olympiádu. To je pro mě signál, že šanci určitě mám.

Děkujeme za rozhovor.

Libuše Jahodová (*Liberec, 23 let)
Držitelka dvou zlatých medailí z Letní světové univerziády 2015 v Koreji (kategorie žen a soutěž družstev). Na MS v italském Lonatu na konci září 2015 se 8. místem probojovala do kvalifikace na OH v Riu de Janeiru 2016. Je držitelka českého skeetařského rekordu v počtu sestřelených asfaltových holubů: 71 ze 75. Závodí za družstvo Dukly. Je studentkou 3. ročníku pedagogiky volného času na FP TUL.

 

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání