Moderní technologie a materiály byly tématem Strojírenského fóra

Miroslav Prajer představil špičkové obráběcí stroje z DMG MORI

Šestý ročník Strojírenského fóra hostila Fakulta strojní TUL včera v aule a v našich laboratořích. Jeho tématem byly Moderní výrobní technologie a materiály.

Strojírenské fórum má ambici být platformou, na které se předávají znalosti a nejnovější poznání v oblasti výroby z generace na generaci. Na strojírenském fóru přednášeli zástupci akademické sféry – z naší univerzity, ze Západočeské univerzity v Plzni, ČVUT a VŠB-Technické univerzity Ostrava – i lidé z firem Škoda Auto, DMG MORI Czech, Raptech a Arburg.

„Výrobní materiály a technologie jsou tématem vědy a výzkumu naší fakulty strojní od jejího založení v roce 1953. V roce 2008 jsme svůj záběr úsilím docenta Pokorného rozšířili také o oblast 3D tisku, a to jako první škola v České republice,řekl v úvodu fóra děkan hostující FS TUL Petr Lenfeld.

Příspěvky fóra byly rozděleny do dvou bloků: dopoledne patřilo tématu aditivní a hybridní výroby, odpolední část materiálovému inženýrství. Součástí Strojírenského fóra byla také exkurze do našich laboratoří.  

Pořadatelem Strojírenského fóra je firma Exponex. Fórum se koná dvakrát ročně, příští setkání je plánováno na listopad do Brna, jeho tématem bude Inteligentní výroba.

-pir-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645