pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Moderní technologie a materiály byly tématem Strojírenského fóra

Moderní technologie a materiály byly tématem Strojírenského fóra

Miroslav Prajer představil špičkové obráběcí stroje z DMG MORI

Šestý ročník Strojírenského fóra hostila Fakulta strojní TUL včera v aule a v našich laboratořích. Jeho tématem byly Moderní výrobní technologie a materiály.

Strojírenské fórum má ambici být platformou, na které se předávají znalosti a nejnovější poznání v oblasti výroby z generace na generaci. Na strojírenském fóru přednášeli zástupci akademické sféry – z naší univerzity, ze Západočeské univerzity v Plzni, ČVUT a VŠB-Technické univerzity Ostrava – i lidé z firem Škoda Auto, DMG MORI Czech, Raptech a Arburg.

„Výrobní materiály a technologie jsou tématem vědy a výzkumu naší fakulty strojní od jejího založení v roce 1953. V roce 2008 jsme svůj záběr úsilím docenta Pokorného rozšířili také o oblast 3D tisku, a to jako první škola v České republice,řekl v úvodu fóra děkan hostující FS TUL Petr Lenfeld.

Příspěvky fóra byly rozděleny do dvou bloků: dopoledne patřilo tématu aditivní a hybridní výroby, odpolední část materiálovému inženýrství. Součástí Strojírenského fóra byla také exkurze do našich laboratoří.  

Pořadatelem Strojírenského fóra je firma Exponex. Fórum se koná dvakrát ročně, příští setkání je plánováno na listopad do Brna, jeho tématem bude Inteligentní výroba.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání