úterý 19. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Univerzita třetího věku slavila svou dvacítku s Karlem IV.

Univerzita třetího věku slavila svou dvacítku s Karlem IV.

Karel IV. jako dobrodruh (1).jpg

Přednáška histrorika Pavla Helana na téma „Karel IV. jako dobrodruh“ byla součástí připomenutí výročí 20 let od založení U3V při Centru dalšího vzdělávání TUL.

Doktor Helan představil Karla IV. jako schopného politika, zakladatele pražského vysokého učení a Nového Města pražského či jako jediného českého středověkého panovníka, který dosáhl koruny císaře Svaté říše římské.

Hovořil také o jeho dobrodružnějších rysech, když připomněl válečná tažení, do kterých se Karel IV. zapojil už v patnácti letech v Itálii, a jeho zálibu v rytířských turnajích, která může stát za jeho záhadným vážným zraněním utrženým v roce 1350.

Loni 7. dubna uplynulo právě 670 od podpisu zakládací listiny Univerzity Karlovy.

Univerzita třetího věku při Centru dalšího vzdělávání Technické univerzity v Liberci (U3V) dokončuje letos svůj 20. akademický rok. Přednáška Karel IV. jako dobrodruh, která se konala 11. dubna v posluchárně budovy P,  byla součástí programu, který má toto dvacetiletí připomenout.

O dvacetileté cestě U3V, která sice nebyla až tak dobrodružná jako ta Karlova, přesto bez řady drobných bitev a vítězství týmu lidí by zanikla dříve, než začala, jsme psali v článku U3V = 20.

-red-

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání