středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Erasmus+ Staff Week vůbec poprvé česko-německý. Lidé ze zahraničních oddělení a akademici z 11 zemí přijedou do Liberce a Žitavy

Erasmus+ Staff Week vůbec poprvé česko-německý. Lidé ze zahraničních oddělení a akademici z 11 zemí přijedou do Liberce a Žitavy

Závěr exkurze po městě.JPG
E+ Staff Week 2017. Závěr exkurze po Liberci. Foto: Zuzana Pechová

International Staff Weeky dávají šanci zaměstnancům univerzit poznat školy, na které vysílají své studenty, i regiony a země, ve kterých se partnerské univerzity nacházejí. Kolegové, kteří se znají nejčastěji přes pracovní emailovou korespondenci, se díky Staff Weeku mohou také seznámit osobně.

„Přidaná hodnota těchto zahraničních cest pro zaměstnance univerzit je podobná, jakou zažijí studenti při klasickém Erasmus+  pobytu. Poznají nové prostředí, nové lidi a přivezou si domů užitečné kontakty a podněty pro svou práci,“ říká Michaela Andělová, vedoucí Zahraničního oddělení TUL.

Technická univerzita v Liberci hostila International Staff Week již třikrát, příští týden ji čeká čtvrtý ročník. Výraznou novinkou je, že ho tentokrát pořádá ve spolupráci s Hochschule Zittau/Görlitz a je to tak vůbec první Erasmus+ Staff Week pořádaný současně českou i německou stranou.

Erasmus+ Staff Week startuje v Liberci v pondělí 13. května a program pro účastníky je na naší straně hranice a také v Německu připraven až do pátku 17. května. Samotný závěr – slavnostní večeře – se bude pořádat v polském Zhořelci.

Miniveletrh studia v zahraničí

Součástí programu je tedy poznávací kolečko na liberecké univerzitě i na sousední Hochschule a jejích pracovištích v Zittau a městě Görlitz a také například miniveletrh studijních příležitostí v zahraničí. Koná se v úterý 14. května v prostoru před menzou na Husově ulici.

Účastníci International Staff Weeku, kteří přijedou z Německa, Itálie, Ruska, Polska, Španělska nebo například Japonska, tu budou prezentovat svou univerzitu a možnosti studia na ní. Od 11.00 do 13.00 hodin. Všichni studenti jsou i se svými dotazy zváni.

Radek Pirkl

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání