pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > »Neučme je jezdit na koni, když máme motor.« Tomáš Sedláček přednášel na konferenci zaměřené na vzdělávání v éře Průmyslu 4.0

»Neučme je jezdit na koni, když máme motor.« Tomáš Sedláček přednášel na konferenci zaměřené na vzdělávání v éře Průmyslu 4.0

dsc_4045.jpg
Tomáš Sedláček na TUL. Foto: Jan Král (MML)

Na Průmysl 4.0 je potřeba připravovat už žáky na základních a středních školách. A s nimi i jejich učitele. To bylo hlavní téma diskuzního fóra „Vzdělávání jako výzva Průmyslu 4.0“, kterou minulý týden pořádalo město Liberec ve spolupráci s našimi fakultami.

Řečníky i hosty z řad zástupců základních a středních škol v kraji a aplikační sféry přivítal děkan fakulty strojní Petr Lenfeld. Na organizaci diskuzního fóra se podílela také fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.

Hlavními řečníky fóra byli Luboš Král z Centra umělé inteligence Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, Šárka Prachařová z libereckého magistrátu, Hana Lavičková z Masarykovy univerzity a ekonom Tomáš Sedláček.

„Děti prý občas vnímají věci citlivěji než zajetým životem otupělí a vševědoucí dospělí, kteří už se dívají na svět přivřenýma očima. Nicméně možná je na čase se zamyslet, zda fascinace digitálním světem nemá i své opodstatnění. Možná je učíme jezdit na koni v civilizaci, která už vymyslela motor,“ uvedl ve svém příspěvku Sedláček.

Zástupci pořadatelů a škol se shodli na tom, že je potřeba v diskuzi v tomto složení pokračovat, plánují proto pracovní schůzku, na které by se měli věnovat již konkrétním tématům.

-red-

S použitím TZ MML
Foto: Jan Král (MML)

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání