pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Cena Wernera von Siemense vyhlásila další ročník a navýšila odměny

Cena Wernera von Siemense vyhlásila další ročník a navýšila odměny

CenaSiemens_Plakát.jpg

Ocenění a vysoké finanční odměny získají vědci za své výsledky, studentské práce i vedoucí prací, zvlášť bude udělena také cena za výsledky základního výzkumu, za vědeckou práci, jejíž autorkou je žena, nebo například ocenění za překonání překážek při studiu.  

Své práce můžete přihlásit do 30. listopadu 2019. V kategoriích nejlepší diplomová a disertační práce získá vítěz 50.000 korun, stejnou částku si odnese také vedoucí vítězné práce.

Za nejlepší výsledek základního výzkumu si vědec nebo tým odnese 300.000 korun, desítky tisíc korun čekají i vítěze v kategoriích: „Nejlepší pedagogický pracovník“, „Diplomová/disertační práce v kategorii Průmysl 4.0“,  „Vynikající kvalita ženské vědecké práce“ a udělovat se bude i „Ocenění za překonání překážek při studiu“.

Soutěž Cena Wernera von Siemense oceňuje nejlepší tuzemské vědce již více jak 20 let, letos opět pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a předsedy vlády ČR.

Jedno z nejprestižnějších tuzemských ocenění vědeckých výsledků putovalo na Technickou univerzitu v Liberci v minulosti už čtyřikrát, a to na různá pracoviště.

V roce 2012 vyhrál Cenu Wernera von Siemense David Lindr z CxI TUL se svou disertační prací „Řízení servopohonů v dynamicky náročných aplikacích", Cenu Siemens si odnesl také vedoucí práce Pavel Rydlo. Před nimi tuto cenu získali v roce 2007 Leoš Beran za disertační práci na téma „Analýza zkratového proudu a jeho tepelného účinku v malých asynchronních motorech“ pod vedením profesora Aleše Richtera, v roce 2005 Daniel Kramer za diplomovou práci „Optical concentrators for Čerenkov light detector“ pod vedením Miroslava Šulce na katedře fyziky FP TUL a před nimi Pavel Mokrý z FM TUL za práci zabývající se unikátní metodou tlumení hluku a vibrací.

Loni u příležitosti udělování cen firmy Siemens získal Medaili Wernera von Siemense za dlouhodobý přínos ke vzdělanosti a rozvoj vědy emeritní rektor TUL Zdeněk Kůs.

Odkaz na přihlášku a další informace k Ceně Wernera von Siemense najdete zde.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání