středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Matematika po streamu

Matematika po streamu

56596507_604814446609921_4406244779038343168_o.jpg
Přednášet se bude v Praze na ČVUT, poslouchat i v Liberci. Foto: facebook.com/MFFSeminar

Seminář »Matematické problémy nematematiků« se sice bude konat na ČVUT, absolvovat ho však mohou i liberečtí studenti, kteří ho budou sledovat ve streamu.

Předmět sestává z šesti přednášek akademiků, ale i odborníků z praxe, kteří využívají matematiku ve své profesi nejrůznějším způsobem. Fyzicky budou o svých zkušenostech s matematikou hovořit v Praze na ČVUT, v reálném čase díky streamu uvidí jejich přednášky i studenti na TUL. V jejich průběhu mohou také liberečtí účastníci pokládat hostům semináře on-line dotazy.

„Přednášky semináře přinášejí zajímavá témata napříč různými oblastmi: Zvládne stroj nahradit malíře? Matematiku využívají i detektivové aneb Není důkaz jako důkaz. Skrze matematiku řeší problémy otevřeného světa i v proslulé české počítačové hře Kingdom Come: Deliverance. Na své si přijdou i ekonomové a markeťáci a pozadu nezůstanou ani sociologové,” říká Martin Plešinger, proděkan pro vědu a výzkum Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL a garant nového streamovaného předmětu.

Do tajů mnohdy obávané matematiky se budou moci ponořit nejen budoucí odborníci, ale i laici, kteří se jí dosud vyhýbali obloukem, proto jsou přednášky volně přístupné i široké veřejnosti. Není třeba se ohlašovat, stačí přijít a poslechnout si, jak odborníci využívají matematiku netradičními způsoby v oblastech, kde bychom ji ani nehledali.

Výuka bude probíhat každou lichou středu v měsíci, vždy od 17:30 do 19:00 hodin, v Liberci ji budete moci sledovat v učebně G 313 (budova G, 3. patro, Univerzitní nám.). Záznamy z těchto přednášek budou průběžně k nalezení na YouTube. Jedním z přednášejících v nadcházejícím semestru (20. listopadu) bude například Tomáš Rosa z Reiffeisenbank s tématem "O kvantové kryptoanalýze".

Na první přednášku nového předmětu zve katedra matematiky a didaktiky matematiky FP TUL 9. října 2019. Více informací najdete zde.

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání