čtvrtek 21. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Medicínské aplikace, nanokrystaly, geopolymery – fakulta strojní se představuje na MSV v Brně

Medicínské aplikace, nanokrystaly, geopolymery – fakulta strojní se představuje na MSV v Brně

MSV Brno. Foto Petr Lenfeld (2).JPG
Naše expozice na MSV v Brně. Foto: Petr Lenfeld

Letošní expozice Fakulty strojní TUL na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se zaměřila na oblast geopolymerů a biopolymerů a využití nanomateriálů v medicínských aplikacích.

Fakulta představuje například zařízení pro splétání nanovlákenných struktur, které mohou být osazovány živými buňkami, ukázky geopolymerů, ukázky vstřikování geopolymerů s nanokrystaly celulózy.

„Exponáty jsme cíleně volili do aplikací mimo automobilový průmysl,“ říká děkan FS TUL Petr Lenfeld a dodává, že jako obvykle i letos si návštěvníci mohli odnést vzorky vyrobené přímo na stánku.

61. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně začal v pondělí 7. října a končí dnes. Na brněnském výstavišti se letos představilo 1600 vystavovatelů z desítek zemí z celého světa.

-red-

Foto: Petr Lenfeld

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání