pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Voda bez nečistot, zápachu a hlavně bez plastu. Na univerzitě máme automat na vodu Filtermac

Voda bez nečistot, zápachu a hlavně bez plastu. Na univerzitě máme automat na vodu Filtermac

IMG_0476 - kopie.JPG
Jedna lahev na opakované použití, motto Filtermacu zní Start Refilling

V přízemí budovy G, hned za otočnými dveřmi přibyl v úvodu semestru nový automat. Do vlastní lahve nebo hrnku si tu můžete zdarma natočit filtrovanou vodu.

Jedna z hlavních myšlenek Filtermacu je právě snižování množství plastu. „Filtermac je napojen na vodoměr, a tak dokážeme škole pravidelně dodávat údaje o množství vytočené vody, které hned převádíme na počet ušetřených PET lahví. A nejde jen o počet vyrobených PET, ale také o jejich logistiku, i tím náš automat a vaše škola šetří životní prostředí,“ říká Jana Trachtová, obchodní ředitelka Filtermacu.

Automat na vodu je napojen na klasický vodovodní řád, voda z něj by ale měla být ještě lahodnější, než si natočíte třeba o patro výš v kuchyňce.

„V automatu je vícestupňová filtrace včetně kompozitního filtru s aktivním uhlím, který z vody odstraní i případný zápach a chlór, voda je ošetřena také UV zářením, čímž ji zbavujeme bakterií,“ říká Jarmil Proněk, technický ředitel Filtermacu.

Dodává, že vybrat si můžete perlivou i neperlivou variantu stáčené vody. Voda je vždy chlazená.

Filtermac najdete asi na dvaceti českých univerzitách, od září také na naší škole. Firma Filtermac ho na TULce instalovala ve spolupráci s partnerskou firmou Continental Česká republika, která se bude starat o provoz a servis výdejníku.

„Instalovat naše automaty na univerzitách má smysl, studenti jsou vzdělaný potenciál této země a předpokládáme, že když se na škole setkají s takovýmto automatem na vodu, rozšíří tu zprávu o něm dál a co víc, budou si ho jednou přát také jako zaměstnanci nebo šéfové do svých firem, čímž se dobrá myšlenka bude šířit dál,“ dodává Jarmil Proněk z Filtermacu.

Radek Pirkl

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání