Schmidt-Salomon, jeden z nejvlivnějších myslitelů současného německy mluvícího světa, bude přednášet na TUL

pozvánka - Mich.jpg
M. Schmidt-Salomon. Foto: Udo Ungar/Piper Verlag

Spisovatel a filozof Dr. phil. Michael Schmidt-Salomon přednese svou přednášku Evoluce je všude kolem nás v pondělí 4. listopadu od 17.00 hodin v aule (budova G, Univerzitní náměstí, Liberec).

Předtím jemu a architektovi a bojovníkovi za svobodu a demokracii profesoru Miroslavu Masákovi udělí rektor TUL Miroslav Brzezina titul doctor honoris causa. Stane se tak během slavnostního zasedání Vědecké rady TUL, které začíná v aule ve 14.00 hodin.

Michael Schmidt-Salomon je také předsedou Nadace Giordana Bruna, která si klade za cíl etablovat ve společnosti silnou alternativu tradičním náboženstvím a fundamentalismu a řešit otázky 21. století z výchozí pozice humanismus a racionality. Podle Global Thought Leader Indexu je Schmidt-Salomon jedním z nejvlivnějších myslitelů v německy mluvícím světě.

Přednáška bude tlumočena z němčiny.

-red-

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE