středa 14. duben 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > V pátek 15. listopadu – oslavy 30 let svobody na TUL. Všichni jste zváni

V pátek 15. listopadu – oslavy 30 let svobody na TUL. Všichni jste zváni

plakat_30let_svobody_final.jpg

Od 16.00 hodin otevřeme v budově G na Univerzitním náměstí TUZEX, ve kterém si za bony koupíte nůž rybičku, rádiovku nebo síťovku. Hrát budou Superhero Killers, Niko a se svým slamem vystoupí Anatol Svahilec a Dr. Filipitch.

TULEXEM-TUZEXEM chceme připomenout doby, kdy v republice vládla socialistická (jak daleko bylo ke komunismu) totalita, která zavedla dvojí měnu. Za československé koruny bylo sem tam něco, pokud člověk vystál frontu. Za bony bylo všechno a „luxusní“, ale k bonům se legální cestou nedostal každý. Tento rozpor ve společnosti „pomáhali“ ochotně řešit veksláci, kteří předražené bony pokoutně prodávali lidem před vchody do chrámů luxusu.

Teď jsou naše obchody zaplaveny zbožím ze všech koutů, přes internet můžeme mít jejich pulty v mobilu a platit (také přes mobil) jakoukoliv měnou. Je to lepší, horší? Někdejší veksláci jistě mají své pádné rozhřešení této otázky. Výročí 30 let od sametové revoluce je i pro nás ostatní dobrou příležitostí k zamyšlení nad současnou společností. TUZEX-TULEX k tomu vyzývá.

O bony do TULEXU můžete stále soutěžit -zde- na facebooku školy.

Dostanete se k nim i na místě. Stačí se pustit do kvízu v soutěžním stánku.

Nebudeme vás trápit jen nakupováním, ta připomínka 30 let má být také radostná, proto budou hrát Niko, Trio Incendio i Superhero Killers. Vystoupí také Anatol Svahilec a Dr. Filipitch se svým slamem.

V mezičase si můžete prohlédnout výstavu fotografií Milana Drahoňovského z roku 1989, na kterých zachytil revoluční Liberec.

Pro ty, kteří přeci jen tíhnou k zamyšlení, přichystali naši historici workshop s tématem „Rok 1989 a vznik oligarchie“. Začíná v 17:30 hodin v posluchárně G315.

Všichni jste na všechno zváni, vstup je zdarma. Základním stanem oslav 30 let svobody na TULce včetně TULEXU, hudby, slamu, workshopu a soutěží je budova G na Univerzitním náměstí. Začínáme v 16.00 hodin.

Dostanete, ovšem za vysoutěžené bony, u nás i najíst a napít. V "retroobčerstvení" si dáte párek, gulášovku, pivo/limo. A bude fronta, ta k tomu patří.

Do pátku máte ještě možnost si trochu osvěžit paměť a ujasnit si, co se dělo v republice a v Liberci v listopadových a prosincových dnech roku 1989. V rozhovoru -zde- vzpomíná a zamýšlí se Ivo Luňák, někdejší předseda studentského stávkového výboru na VŠST (dnes jí říkáme TUL).

Tak přijďte a přiveďte někoho s sebou, nejlépe se vzpomíná i raduje s někým.

Radek Pirkl

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání