Jednoznačná volba. Senát zvolil Jana Picka děkanem FP

Volba děkana FP (3).JPG
Gratulace na závěr dnešního zasedání fakultního senátu.

Pro kandidáta Jana Picka bylo všech přítomných jedenáct senátorů Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

Program 227. zasedání fakultního senátu měl jediný bod, volbu děkana pro funkční období 2020–2023. Kandidát byl jediný, stávající děkan profesor Picek.

Jeden senátor se dnes zasedání neúčastnil, jedenáct přítomných zvolilo jednomyslně Jana Picka svým kandidátem na děkana FP TUL. Profesor Picek poděkoval senátorům za jejich důvěru.

Předseda senátu předá návrh kandidáta rektorovi Miroslavu Brzezinovi, ten, pokud s návrhem souhlasí, by měl Jana Picka jmenovat do konce tohoto roku. Janu Pickovi končí první funkční období 31. prosince 2019.

Své plány do dalšího funkčního období představil děkan Picek na setkání akademické obce minulý týden. Psali jsme o tom zde.

Svého děkana letos volí také na Fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL. Kandidáti jsou dva: Zdeněk Plíva, stávající děkan, a Jan Šembera, předseda univerzitního senátu.

-pir-

Další články v rubrice

Tým ŠkaTULky: Zprava ředitelka Michaela Vojtíšková, učitelky Markéta Foťková a Kristýna Melicharová a hospodářka Věra Knížková.

Zápis do ŠkaTULKy se koná 24. června

Univerzitní mateřská škola ŠkaTULka v nových prostorách a s novou ředitelkou přijme 24 dětí. Přihlášku, kritéria výběru i info o školce najdete na webu ŠkaTULky.

17. 6. 2025 | Události | 355

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

Inaugurace nového děkana FZS TUL Jiřího Beneše (3).JPG

Rektor dnes jmenoval Jiřího Beneše děkanem FZS

Stál u zrodu ústavu, dnes fakulty, zdravotnických studií, podílel se zejména na zajištění programů biomedicínský technik a biomedicínské inženýrství. Profesor Beneš povede fakultu od 1. července 2025 do konce června roku 2029.

9. 6. 2025 | Univerzita | 463