pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > V národním kole chemické olympiády se dařilo především středoškolákům z Prahy a Jihomoravského kraje

V národním kole chemické olympiády se dařilo především středoškolákům z Prahy a Jihomoravského kraje

V laboratořích. Foto Tomáš Belloň (3).jpg

V samotném závěru ledna jsme na Technické univerzitě v Liberci hostili 56. národní kolo chemické olympiády. Soutěžní kategorie byly dvě: pro gymnázia (A) a střední odborné školy s chemickým zaměřením (E). Celkem se k nám na univerzitu v týdnu na konci ledna sjelo přes 60 žáků z posledních ročníků středních škol.

 

V kategorii A se na prvních třech místech umístili: 1. Jan Vavřín z Gymnázia a ZŠ PORG v Praze, 2. Jan Obořil z Gymnázia Brno-Bystrc a 3. Filip Hůlek z pražského Gymnázia Jana Keplera.

 

V kategorii E se nejlépe umístili: 1. Samuel Wittmann z SPŠ Hranice, 2. Richard Maršala z SPŠCH Brno, Vranovská, a 3. František Janeček taktéž z SPŠCH Brno, Vranovská.

 

Záštitu nad národním kolem olympiády převzali náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Tulpa, náměstek primátora Liberce Ivan Langer, rektor TUL Miroslav Brzezina a děkan FP TUL Jan Picek, kteří také předávali ve čtvrtek 30. ledna nejlepším řešitelům ceny.

 

Chemickou olympiádu tradičně organizuje pražská VŠCHT, pořadatelství národního kola se letos ujala katedra chemie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

 

Z nejlepších řešitelů olympiády se bude rekrutovat tým pro mezinárodní chemickou olympiádu, která se koná začátkem července v Istanbulu.

 

-pir-

Foto: Tomáš Belloň

 

 

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání