pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Narozeniny umění a architektury – FUA slaví 25 let. Oslavy vrcholí tento pátek

Narozeniny umění a architektury – FUA slaví 25 let. Oslavy vrcholí tento pátek

Fakulta, která má před sebou jistě skvělou budoucnost a světlé zítřky
Fakulta, která má před sebou jistě skvělou budoucnost a světlé zítřky

Prezentace prací nejúspěšnějších absolventů i vyhlášení vítězů studentské soutěže Ještěd f kleci, to je část programu, kterým si v pátek 14. února ve svém sídle Fakulta umění a architektury TUL připomene 25 let své existence.

Oslavy zahájí děkan Osamu Okamura v 18.00 hodin v Ateliéru Karla Hubáčka. Na programu bude prezentace nejlepších absolventů, jakými jsou asi nejznámější českých popularizátor myšlení o architektuře Adam Gebrian, architekti z Mjölk, architekt působící v Londýně Petr Štefek, umělkyně Jana Bernartová  a mnoho dalších. Dalším bodem programu je triadický tanec – studenti prvního ročníku fakulty se inspirovali loňským stoletým výročím Bauhausu a připravili si na toto téma taneční představení.

Zásadním bodem programu bude také vyhlášení vítězů 23. ročníku tradiční soutěže prací studentů FUA TUL Ještěd f kleci a závěr oslav obstarají koncerty a DJ´s.

Všichni jsou srdečně zváni do Ateliéru Karla Hubáčka (2. patro, vchod do budovy z Husovy ulice nebo z Univerzitního náměstí).

Oslavy 25 let začala fakulta 4. února vernisáží výstavy „25/947/24520“ v Galerii Jaroslava Frágnera v Praze. Výstava je ukázkou nové světelné a zvukové laboratoře katedry umění pod vedením Jana Stolína a Richarda Loskota. Výstavu můžete zhlédnout do 23. března 2020.

Dalším bodem oslav bylo setkání v libereckém Malém divadle, kam děkan Osamu Okamura pozval zástupce univerzity, dalších našich fakult, zaměstnance FUA, pedagogy i široký okruh přátel fakulty. Hrálo se představení Sialská trojčata, které je příznačně poctou Karlu Hubáčkovi, Miroslavu Masákovi, Otakaru Binarovi a libereckému sdružení SIAL.

 

Fakulta umění a architektury TUL

vznikla koncem roku 1994 (jako Fakulta architektury TUL), v březnu roku 1995 na ni nastoupilo pět studentů a začala výuka, další studenti se přidali na podzim toho roku. Jako první děkan ji vedl její zakladatel Jiří Suchomel. Právě profesor Suchomel je pojítkem mezi nově vzniklou fakultou a pokrokovou libereckou architekturou prezentovanou Karlem Hubáčkem, sdružením SIAL a "Školkou SIAL". Fakultu dále vedli Zdeněk Lukeš, Bořek Šípek a Zdeněk Fránek, od února roku 2019 je v jejím čele Osamu Okamura. Na FUA TUL se studenti zapisují do tří bakalářských studijních programů architektura, design prostředí a vizuální komunikace,  tří navazujících programů: architektura (také v angličtině), design prostředí a vizuální komunikace – digitální média a doktorského studia výtvarných umění.  FUA TUL dala světu už bezmála 1000 absolventů.

 

Letos slaví svých 25 let také fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií, 30 let si připomene fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická a 60 let existence oslaví na podzim druhá nejstarší fakulta Technické univerzity v Liberci, fakulta textilní.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání