neděle 29. březen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Francouzština přes francouzskou kuchyni nebo film. Vnitřní jazyková škola přichází s novinkami

5898473471_ef5f64638a_c.jpg
Tak co si vyberete? Foto: Maurizio Crespi /flickr.com

Začátkem letního semestru se opět spustí jazykové kurzy pro studenty i zaměstnance naší univerzity. Zapsat si můžete také několik novinek.

V letním semestru 2019/20 jsou k dispozici jazykové kurzy angličtiny, němčiny, italštiny, španělštiny, ruštiny a japonštiny různých úrovní.

Novinkou je čeština pro cizince (úroveň A0 a A1–A2). Otevřením těchto kurzů vychází Centrum dalšího vzdělávání TUL vstříc poptávce.
„Pro studenty, kteří k nám přijíždějí přes výměnný program Erasmus+, kurzy češtiny organizovány jsou, ale nebyly dosud žádné kurzy dlouhodobějšího charakteru, které by byly na vyšší úrovni než úplný začátečník,“ říká Jitka Pacltová, ředitelka Centra dalšího vzdělávání TUL, které Vnitřní jazykovou školu TUL organizuje. Poptávka právě po takových kurzech, jak uvádí dále, ze strany zahraničních doktorandů i zaměstnanců je.

Mezi další výrazné novinky patří dva nové kurzy francouzského jazyka. Francouzština přes francouzskou kuchyni (A2) a francouzština přes kinematografii (B1–B2). Vést je bude Marcela Meidingerová, která jako lektorka francouzštiny nabrala zkušenosti po celém světě a se svým manželem je také autorkou učebnic pro tyto dva netradiční kurzy.

„Učebnice Francouzština přes francouzskou kuchyni je samozřejmě plná receptů, zajímavostí a úloh. Učebnice Francouzština přes francouzský film se opírá o sledování filmů nebo jejich částí a úloh k nim. Nenásilnou formou si tak přes kuchyni nebo film studující zdokonalují francouzskou slovní zásobu, gramatiku, porozumění i mluvený projev,“ dodává Jitka Pacltová.

Všechny jazykové kurzy začínají od 2. března 2020. Informace o cenách, lektorech a rozvrhu a také odkaz na registrační formulář najdete zde.

Hlásit se můžete do 27. února 2020.

-pir-

28.02. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!