pondělí 08. březen 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Epidemie ruší nebo mění akce, na nichž se univerzita podílí

Epidemie ruší nebo mění akce, na nichž se univerzita podílí

30 kontrol pod Ještědem.jpg
Přesunutý je i orientační běh 30 kontrol pod Ještědem aneb poraz děkana Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL (FP). Koláž: FP

Zdravotní opatření nedovolí v říjnu konání některých univerzitních akcí. TUL je musela zrušit, posunout na neurčito nebo počítá s online podobou. Týká se to orientačního běhu k výročí 30 let Fakulty přírodovědně–humanitní a pedagogické TUL, Škoda Day Roadshow, TULfestu i přednášky Tomáše Halíka s besedou.

Vytrvalci, kteří ladili formu na 6. října, kdy se měl konat charitativní běh 30 kontrol pod Ještědem aneb poraz děkana, budou mít víc času na trénink. Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická TUL (FP) posunula datum závodu na zatím blíže neurčený, patrně podzimní termín. Šlo přitom o jedinou oficiální připomínku 30. výročí fakulty, která zůstávala v jinak postupně redukovaném programu.

„Mrzí nás to, ale formát, v jakém jsme chtěli běh uspořádat, je za stávajících a uvažovaných epidemiologických opatření nerealizovatelný. Neměly by se konat venkovní akce, kde je víc než padesát lidí. My jsme přitom doufali, že by se zapojilo mnohem víc účastníků. Navíc jsme chtěli, aby se akce účastnili i studenti, ti ale mají distanční výuku. Akce by tedy postrádala smysl,“ uvedl děkan FP Jan Picek.

Myšlenku běhu nechceme úplně opustit a hledáme vhodnou náhradu. Nový termín ale zatím samozřejmě nemáme. Uvidíme, jak se bude situace s koronavirem vyvíjet,“ doplnil děkan Picek.

Přednáška Tomáše Halíka bude jen online

Přednáška Tomáše Halíka s besedou na téma Víra a nevíra v (ne)obvyklé době připravovaná Katedrou filosofie FP ve spolupráci s Českou křesťanskou akademií a John Tepmpleton Foundation se měla konat 5. 10. od 18 hodin v aule budovy G. Později se měla přesunout do kostela sv. Antonína Velikého na Sokolovském náměstí. Nyní ale padla i tato náhradní varianta s "živým" posluchačstvem. Katedra bude přednášku ve stanovený den a čas živě streamovat prostřednictvím aplikace MS Teams (do virtuální místnosti se přihlásíte prostřednictvím tohoto odkazu).

TULfest pořadatelé zrušili

Pořadatelé kvůli zavedené distanční výuce zrušili TULfest. Konat se měl v úterý 29. září na Univerzitním náměstí. Počítalo se s účastí přibližně 16 univerzitních spolků a uskupení od Student Business Clubu (SBC), přes pěvecký sbor až po hokejový tým. V rámci doprovodného programu měly zahrát 4 kapely. Součástí měla být například možnost vyzkoušení her ve virtuální realitě. Na prvních 200 prváků čekalo jedno pivo zdarma.

 „Po vyhodnocení situace a konzultaci s vedením univerzity jsme se rozhodli, že naši akci nejsme schopni plnohodnotně zajistit tak, aby splnila svůj účel. Festival měl být především o vzájemné interakci a poznávání se, což v době distanční výuky není možné,“ vysvětlil za organizační tým TULfestu a SBC Ondřej Moš z Ekonomické fakulty TUL.

Škodovácké vozy do kampusu nepřijedou

Na Univerzitním náměstí byl na 8. října mezi 10.00 až 15.00 hodinou naplánovaný Škoda Day Roadshow, který měl přilákat především zájemce o svět elektromobility. Představit se měla čerstvá novinka – elektromobil ŠKODA ENYAQ, ve venkovním prostoru se počítalo s expozicí nejnovějších modelů SUPERB iV, CITIGO-e iV, OCTAVIA iV, OCTAVIA RS nebo závodního speciálu ŠKODA FABIA R5. V plánu byla i jízda na rally simulátoru. Příjezd hybridních vozů Škoda Auto ale zastavila epidemiologická opatření a fakulta strojní akci v tomto termínu zrušila. „Se Škodou Auto vyjednáváme náhradní termín. Zatím ale nevíme, jak dlouho budou současná epidemiologická opatření trvat,“ uvedl děkan Fakulty strojní TUL Petr Lenfeld.

Přípravy na Anifilm i Běh o pohár rektora stále běží

Univerzita je také jedním z míst, kde se má promítat v rámci mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm. Festival je po jarním vynuceném odložení naplánován na 6. - 11. října. Promítací plátno má být v aule budovy G. Pořadatelé jsou ale zatím v nejistotě a čekají na podrobnosti k plánovanému nouzovému stavu. Vzejdou z dnešního zasedání vlády. "Zatím nám nikdo nic nezakázal, všechno chystáme podle plánu. Uvidíme ale, jestli pro nás středeční jednání vlády něco změní," řekla mluvčí festivalu Gabriela Zajícová.

Vše připravují podle plánu také pořadatelé Mattoni Liberec Nature Run, v jehož rámci je vyhlášen i Běh o pohár rektora TUL. Běh, jenž povede lesem, kolem přehrady, přes žulový lom a Jizerskými horami zpět, startuje v neděli 4. 10. 2020. Běžečtí nadšenci z řad studentů a učitelů naší vysoké školy se mohou stále hlásit.

Adam Pluhař

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání