středa 14. duben 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Na odhalení památníku Adolfa Loose jako by přišel Adolf Loos osobně

Na odhalení památníku Adolfa Loose jako by přišel Adolf Loos osobně

Architekt Adolf Loos by právě včera oslavil 150. narozeniny

Jeden z trojice nejzásadnějších architektů 20. století Adolf Loos si včera odpoledne udělal čas a navštívil Liberec, kde před sídlem ekonomické fakulty zástupci Technické univerzity v Liberci, města Liberce a Libereckého kraje odhalili památník Prostor k poctě architekta Adolfa Loose. Tak to mohlo nezasvěcenému divákovi včera připadat. Postavou s hůlkou a v dobovém oděvu z počátku 20. století byl student Fakulty umění a architektury TUL.

Jeho vzezření bylo ovšem věrohodné. A tak jako by byl Adolf Loos včera u památníku, který má připomenout právě jeho, spolu s rektorem Technické univerzity v Liberci Miroslavem Brzezinou a prorektory, krajskou radní pro kulturu Květou Vinklátovou i náměstkem libereckého primátora Ivanem Langrem a dalšími hosty.

Nechyběli mezi nimi restaurátor Josef Červinka, který má a bude mít památník ve své péči, a na znovuodhalení památníku se přišla podívat i dcera jeho autora Jiřího Seiferta paní Barbora Seifertová.

Betonové bloky památníku jsou vztyčeny, nyní se bude pracovat na jejich zrestaurování a v plánu je i světelná instalace od výtvarníka, absolventa a pedagoga FUA TUL Richarda Loskota.

Celá obnova památníku z roku 1981 vyjde na 800 tisíc korun, příspěvek univerzitě přislíbilo město a zvažuje ho i Liberecký kraj, v jednání jsou i další zdroje. Renovaci památníku by měla Technická univerzita v Liberci dokončit nejpozději v srpnu 2021.

-pir-

24.09. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!