středa 14. duben 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Na odhalení památníku Adolfa Loose jako by přišel Adolf Loos osobně

Na odhalení památníku Adolfa Loose jako by přišel Adolf Loos osobně

IMG_5504.JPG
Architekt Adolf Loos by právě včera oslavil 150. narozeniny

Jeden z trojice nejzásadnějších architektů 20. století Adolf Loos si včera odpoledne udělal čas a navštívil Liberec, kde před sídlem ekonomické fakulty zástupci Technické univerzity v Liberci, města Liberce a Libereckého kraje odhalili památník Prostor k poctě architekta Adolfa Loose. Tak to mohlo nezasvěcenému divákovi včera připadat. Postavou s hůlkou a v dobovém oděvu z počátku 20. století byl student Fakulty umění a architektury TUL. 

Jeho vzezření bylo ovšem věrohodné. A tak jako by byl Adolf Loos včera u památníku, který má připomenout právě jeho, spolu s rektorem Technické univerzity v Liberci Miroslavem Brzezinou a prorektory, krajskou radní pro kulturu Květou Vinklátovou i náměstkem libereckého primátora Ivanem Langrem a dalšími hosty.

Nechyběli mezi nimi restaurátor Josef Červinka, který má a bude mít památník ve své péči, a na znovuodhalení památníku se přišla podívat i dcera jeho autora Jiřího Seiferta paní Barbora Seifertová.

Betonové bloky památníku jsou vztyčeny, nyní se bude pracovat na jejich zrestaurování a v plánu je i světelná instalace od výtvarníka, absolventa a pedagoga FUA TUL Richarda Loskota.

Celá obnova památníku z roku 1981 vyjde na 800 tisíc korun, příspěvek univerzitě přislíbilo město a zvažuje ho i Liberecký kraj, v jednání jsou i další zdroje. Renovaci památníku by měla Technická univerzita v Liberci dokončit nejpozději v srpnu 2021.

-pir-

 

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání