úterý 11. květen 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Čas je tématem Noci vědců, zatím se připravuje varianta naživo i online

Čas je tématem Noci vědců, zatím se připravuje varianta naživo i online

Noc vědců na TULce (16).jpg
Vidět netušené, zažít nečekané. Noc vědců v našich laboratořích

Letos proběhne 24. září na více jak sto místech po celé republice. Svou noc plnou vědy připravuje i Technická univerzita v Liberci a iQ Landia.

„Loni jsme museli být online a je potřeba se na tuto variantu připravit i letos. I když pevně věřím, že se nakonec s návštěvníky budeme moci potkat v našich laboratořích osobně. I kdyby program nebo jeho část musely být online, dáme si tak jako loni záležet, aby to nebyla nuda. Máme na přípravu ČAS,“ říká Bianca Lamrová z oddělení komunikace a marketingu TUL, která Noc vědců v Liberci koordinuje a připomíná tak letošní nosné téma.

Konkrétní podobu fenoménu „čas“ se pokusí v září dát dalších 19 českých univerzit a 40 vědeckých institucí, science center hvězdáren a dalších po celé republice, ale nejenom: v den 24. září 2021 propukne tato popularizační akce po celé Evropě a i mimo ni. Česká Noc vědců se totiž také letos dostala na mapu pořadatelů European Researches' Night. Zařadí se tak po bok zemí jako je Francie, Portugalsko, Anglie nebo Izrael.

Cílem Noci vědců je bořit mýty o vědcích a vědkyních jako lidech zavřených v laboratořích a ukázat nejširší veřejnosti, že vědci dělají práci přínosnou pro každého z nás, dokážou ji poutavě představit, ale také se dovedou bavit. V České republice se koná od roku 2005. Loni byla plně online, rok před tím, v „živém“ formátu“ ji navštívilo 60.000 návštěvníků. Národními koordinátory Noci vědců jsou i letos VŠB – Technická univerzita Ostrava a Ostravská univerzita za podpory MŠMT ČR. V Liberci se koná tradičně na Technické univerzitě v Liberci a v iQ Landii.

-pir-

nocvedcu.cz

24.09. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!