Ekonomická fakulta slaví výročí založení. Během, kvízem i taneční party

IMG_20220518_142645-2.jpg
Dvacet osm týmů dorazilo na start běhu Ekonomická 30 a dobrá nálada nechyběla. Studenty pouštěl na trať děkan Ekonomické fakulty TUL Aleš Kocourek. Foto: Adam Pluhař, TUL

Ekonomická fakulta TUL odstartovala oslavy 30. výročí od svého založení. Terénní hra Ekonomická 30 pro studentské týmy byla jednou z prvních akcí, které fakulta k připomínce jubilea uspořádala. Nejrůznější akce připravené u příležitosti oslav poběží až do konce roku.

Odpolední děkanské volno přivedlo ve středu před sídlo Ekonomické fakulty 116 startujících, kteří utvořili 28 týmů. Studenti si díky třem soutěžním kategoriím mohli vybrat, jestli chtějí vsadit na rychlost, správnost odpovědí nebo kreativitu kostýmů. A pak už se po povoleném tekutém „dopingu“ energetickým nápojem vydávali v tříminutových intervalech na trať. Přitom nesměli minout ani jedno z 11 stanovišť s úkoly rozesetými po libereckém centru. Závod končil před klubem Zanzibar v areálu harcovských kolejí, kde na běžce čekala afterparty.

Na startu byly k vidění kulichy, ale i havajské věnce, sudetoněmecké nebo kočičí kostýmy. „Chceme si to tu žít a podpořit naši doktorandku Annu Flanderkovou, která se podílela na přípravě soutěže,“ řekla za kočičí tým, který zjevně sázel na kreativitu kostýmů, studentka prvního ročníku Lucie.

Studentské týmy vysílal na trať děkan Ekonomické fakulty Aleš Kocourek. „Před týdnem jsme uspořádali Hospodský kvíz pro zaměstnance a studenty, terénní běh jsme zase zamýšleli především jako závod pro studenty. Akcí k oslavě jubilea plánujeme ještě celou řadu. Rádi bychom zaujali všechny, kdo jsou spojeni s naší fakultou, nejen naše studenty a zaměstnance, ale i absolventy, partnery a samozřejmě také žáky středních škol,“ doplnil děkan Aleš Kocourek.

Součástí oslav bude květnový Majáles Liberec 2022, výlet pro zaměstnance, kulatý stůl nebo taneční party. Slavnostní zasedání vědecké rady v prosinci maraton oslav zakončí.

Někdejší Hospodářská fakulta vznikla 1. května 1992. Sedmnáct let nato, 1. září 2009, se přejmenovala na Ekonomickou fakultu. Dnes má fakulta asi 1300 studentů. „Fakulta je v nejlepších letech i v nejlepší kondici. Stali jsme se, myslím, neodmyslitelnou součástí Technické univerzity v Liberci, máme skoro dvacet procent studentů. A zájem uchazečů o naše studijní programy dokazuje, že jsme moderní a atraktivní fakultou,“ uvedl děkan Aleš Kocourek.

Adam Pluhař

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce