Absolventi z roku 1962 si zopakovali promoci, tentokrát byla diamantová

Libuše a Rudolf Tauchmanovi. V roce 1962 v 10.00 hodin promovali a ve 12.00 se brali na liberecké radnici. Na diamantovou promoci přijeli z Ostravy.jpg
Tauchmanovi. V roce 1962 v 10.00 hodin promovali a ve 12.00 se brali na liberecké radnici. Na diamantovou promoci přijeli z Ostravy. Foto: Jaroslav Tomášek/TUL

Tradici vzpomínkové promoce po 60 letech od absolvování studia jsme zavedli na TUL loni. Letos byla řada na absolventském ročníku Vysoké školy strojní a textilní v Liberci z roku 1962.

Během diamantové promoce převzali pamětní diplomy dvě absolventky a 17 absolventů Vysoké školy strojní a textilní v Liberci, dnešní TUL. Dalších deset někdejších spolužáků se nemohlo osobně zúčastnit a diplom jim univerzita pošle poštou.

„Vážíme si toho, že pro nás vedení univerzity tuto událost uspořádalo. Ani nevíte, jak velký význam to pro nás má, když pro nás někdo má uznání a věnuje nám pozornost. Jsme na svou alma mater stále hrdí,“ řekl na včerejší diamantové promoci František Novák, který pravidelně organizuje setkání spolužáků.

Pamětní diplomy u příležitosti diamantové promoce předali absolventům rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina spolu s děkanem Fakulty strojní TUL Jaromírem Moravcem.

„Za tu dobu, co se s vámi vaše alma mater rozloučila a vy jste se rozletěli do praxe, prošel svět obrovskou proměnou. […] Svět se digitalizuje, propojuje a přibližuje. To, co bylo ještě před pár lety utopií, se stává skutečností nebo se jí brzy stane. Tento pokrok by však nebyl myslitelný bez techniků, vývojářů, inženýrů. Tedy i vás, milí absolventi,“ řekl „diamantovým“ absolventům rektor Miroslav Brzezina.

„Víme, že zákonitosti mechaniky těles platí stále stejně a že děje, k nimž dochází v materiálech, jsou závislé na typu použité technologie a zvolených procesních parametrech. Zároveň jsme do vínku dostali nadhled, ale i schopnost posuzovat věci komplexně. Je to naší devízou, ale zároveň posláním a povinností snažit se vše předávat dále, ať už konkrétními činnostmi, nebo příkladem. Chtěl bych Vám proto dnes poděkovat, že jste takovým příkladem byli, ať již ve firmách svým kolegům, nebo v rodinách svým dětem, vnoučatům a možná i pravnoučatům,“ řekl absolventům z roku 1962 děkan Jaromír Moravec.

Příští rok se diamantová promoce sejde s významným jubileem TUL, uplyne totiž 70 let od založení liberecké univerzity.

Radek Pirkl
Foto: Jaroslav Tomášek

Další články v rubrice

IMG_3782-2.jpg

Den otevřené vědy na CXI udělal radost dětem i rodičům

Stroj na výrobu nanovláken v akci, autonomní vozítko v pohybu nebo spolupráci robota s člověkem mohli vidět a zažít návštěvníci Dne otevřené vědy v Univerzitním ústavu CXI. Pracovníci ústavu provedli na den dětí nejen předškoláky a školáky, ale i...

2. 6. 2023 | Události | 99

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce