Máme stánek na veletrhu Educa Expo. Přijďte k nám »posedět«

Chcete se dozvědět vše o studiu na Technické univerzitě v Liberci? Navštivte náš stánek na veletrhu EDUCA EXPO, stěžejní součásti EDUCA WEEK 2023, v liberecké Home Credit Aréně. Spolu s námi se na 17. ročníku veletrhu představuje na šest desítek škol a přes padesát firem nejen z Libereckého kraje.

„U našeho stánku především zveme na celouniverzitní den otevřených dveří, který se na Technické univerzitě v Liberci koná v sobotu 25. listopadu. Návštěvníci na dni otevřených dveří uvidí naše laboratoře, ateliéry a dozví se úplně vše, co je v souvislosti se studiem u nás zajímá. Informace o všech našich fakultách podáváme i nyní v Home Credit Aréně. A návštěvníci u nás dostanou drobnou pozornost nebo si mohou posedět a odpočinout v příjemném sedacím vaku,“ zve Marta Urbanová, vedoucí Oddělení komunikace a marketingu TUL.

Zahájení veletrhu proběhlo za účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, náměstka hejtmana Jiřího Čeřovského a ředitelky Úřadu práce ČR Kateřiny Sadílkové.

Zájem o veletrh je značný. Jen během čtvrtečního dopoledne, kdy akce v aréně začala, prošlo pomyslnými veletržními branami na 4,5 tisíce návštěvníků. A čas k návštěvě je ještě do sobotní 13. hodiny. „Vyprodané přednáškové sály i zaplněné odborné konference svědčí o velkém zájmu odborné i laické veřejnosti a dokazují, že jdeme správným směrem, co se týká skladby programu celého EDUCA WEEKu. Věřím, že překonáme návštěvnický rekord z loňského roku,“ je optimistický Lukáš Přinda, jednatel společnosti SFM Liberec s. r. o., která veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí spolu s Libereckým krajem a Úřadem práce ČR pořádá.

Veletrh EDUCA EXPO v Libereckém kraji propojuje školy s firmami, nabízí kariérní poradenství a představuje široké možnosti uplatnění různého typu vzdělání. „Na EDUCA EXPO si tak pod jednou střechou mohou budoucí studenti i jejich rodiče vybrat školu a v návaznosti na to i pracovní pozici u nás v regionu nebo v zahraničí,“ dodává Lukáš Přinda.

I letos je součástí veletrhu vyhlášení prestižní soutěže o TOP firmu a TOP školu, v níž nezávislá sedmičlenná porota hodnotí aktivitu, vizuální kvalitu, mediální komunikaci, informační hodnotu a celkový dojem jednotlivých stánků. Vítězové v obou kategoriích si odnesou trofej navrženou a vyrobenou ve SUPŠS v Železném Brodě a získají výstavní plochu pro příští ročník veletrhu zdarma.

Tradiční součástí veletrhu je pracovní poradenství Úřadu práce ČR, který zde představuje i EURES, síť zprostředkovatelů práce v celé Evropě. Přítomni jsou EURES poradci nejen z Čech, ale i ze Slovenska, Německa, Rakouska nebo Nizozemí.

Už před vstupem do veletržních prostor u technického vchodu zaujme velký stroj společnosti Silnice LK a také mobilní laboratoř EDU.Lab powered by Škoda Auto plná moderních technologií, která rozhodně stojí za návštěvu. Interaktivní stánky, nové poznatky, inspirace, motivace, zábava, ale i občerstvení a klidové zóny čekají návštěvníky EDUCA EXPO ve všech prostorách Home Credit Arény.

EDUCA WEEK sledujte na Facebooku, Instragramu a LinkedInu. Kompletní program je na www.educaweek.cz

Adam Pluhař

S využitím tiskové zprávy SFM Liberec

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 385