středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Zemřel docent Pavel Strnad

Zemřel docent Pavel Strnad

Zemřel docent Pavel Strnad
Docent Pavel Strnad

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že 18. listopadu 2014 zemřel ve věku 76 let doc. RNDr. Pavel Strnad, CSc., dlouholetý vedoucí katedry marketingu na Ekonomické fakultě TUL.

Docent Pavel Strnad působil na katedře marketingu Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci od jejího založení v roce 1992.

Narodil se 17. července . 1938.  Na Vysoké škole strojní a textilní v Liberci začal pracovat v roce 1962 jako asistent na katedře matematiky. Svoji pedagogickou činnost v letech 1976-1990 přerušil a začal pracovat jako vedoucí matematik – analytik v s.p. Textilana. V roce 1990 se na Technickou univerzitu v Liberci vrátil a byl jmenován docentem v oboru Ekonomika a řízení spotřebního průmyslu. Podílel se na založení Ekonomické fakulty a v roce 1992 se stal vedoucím katedry marketingu. V této pozici setrval až do svého odchodu do důchodu v roce 2011.

Pan docent Strnad byl významnou osobností v oblasti marketingu, podílel se na výuce celé řady předmětů v oblasti strategického, průmyslového a mezinárodního marketingu. Vedl řadu diplomových i disertačních prací a býval předsedou komisí u státních závěrečných zkoušek.

Čest jeho památce!

Kolektiv katedry marketingu a obchodu

 

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
bohda.marvalova | 28. 11. 2014

Pana docenta Strnada jsem měla ráda. Kdysi mne učil a později jsme byli kolegové.
Napsat však, že "Svoji pedagogickou činnost v letech 1976-1990 přerušil" je eufemismus.
Začátkem sedmdesátých let byla zdejší katedra matematiky téměř celá rozehnána z politických důvodů a pan docent Strnad musel rovněž nedobrovolně odejít. V Textilaně však naštěstí tehdy našli útočiště i další vyhnaní kolegové.

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání