pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Spolupráci na úrovni vědců vyzdvihli rektor s velvyslancem

Spolupráci na úrovni vědců vyzdvihli rektor s velvyslancem

Návštěva velvyslance Izraele (7).jpg
Velvyslanec Gary Koren (vpravo) navštívil naše laboratoře.

Jeho Excelence Gary Koren, velvyslanec Státu Izrael v České republice, nebyl v Liberci poprvé, poprvé však navštívil libereckou univerzitu, která patřila k hlavnímu bodu programu jeho krátké návštěvy města.

S velvyslancem, který přijel v doprovodu náměstků hejtmana Libereckého kraje, hovořili dnes dopoledne na půdě naší univerzity rektor Zdeněk Kůs a prorektor Ondřej Novák. Rektor Kůs krátce představil Technickou univerzitu v Liberci a především její vědecko-výzkumná zaměření.

„Na Technické univerzitě v Liberci zastáváme přesvědčení, že je důležité, aby univerzita kooperovala s průmyslem a s podniky,“ uvedl v závěru své prezentace rektor. Právě spolupráce na poli vědy a výzkumu byla hlavním bodem a tématem návštěvy izraelského velvyslance.

„Za mého působení na velvyslanectví pracujeme na vládních úrovních na rámcové smlouvě mezi oběma zeměmi, která má za cíl propojit český a izraelský výzkum,“ řekl velvyslanec. A přiblížil konkrétní bázi případné spolupráce i pro naši univerzitu: „Izrael se letos přidal k Horizontu 2020. Pokud by se společné projekty v oblasti například nanotechnologií nebo kompozitních materiálů, které jste mi zde představili, podařilo zařadit do programu Horizont 2020, vlády obou zemí takovou spolupráci jistě podpoří,“ uvedl velvyslanec Gary Koren.

Rektor Kůs s velvyslancem se shodli na tom, že vládní a ministerská vůle a jednání jsou v případě vědy a výzkumu pouze jednou částí dohody. „Jako místopředseda České konference rektorů mohu potvrdit, že na úrovni ministerstva, vlády a rektorů diskuze a spolupráce funguje, souhlasím však s vámi v tom, že je nyní potřeba propojit vědu a výzkum na úrovni jednotlivých pracovišť a vědců,“ dodal rektor Kůs.

Jeho Excelnce Gary Koren dále uvedl, že pokud se v Liberci nebo jinde v České republice bude konat významná odborná konference, je připraven na ní přivést vědce z Izraele, a naopak, pokud se bude konat důležitá konference v Izraeli, zasadí se o přítomnost českých vědců.

Velvyslanec si poté prohlédl několik našich laboratoří špičkového výzkumu v Centru pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CxI). Mladým vědcům, kteří ho zasvěcovali do svého vědeckého zájmu a výsledků svého bádání, kladl mnoho otázek. „Dozvěděl jsem se tady spoustu nového a zajímavého,“ glosoval s uznáním velvyslanec při odchodu z laboratoří.

Radek Pirkl

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání