Studenti převzali stipendia Nadace Preciosa

Ceny Nadace Preciosa_prosinec 2014 (2).jpg
Stipendia studentům předávají tradičně Ivo Schötta a prorektor Jiří Kraft (v popředí).

Částku přesahující 120 tisíc korun studentům předal v úterý 9. prosince ředitel nadace Ivo Schötta.

Nadace Preciosa, jejímž zřizovatelem je jablonecká Preciosa a.s., spolupracuje s naší univerzitou sedmnáctým rokem. Za tu dobu rozdala našim studentům na stipendiích a cenách za výjimečné bakalářské a diplomové práce přes tři miliony korun. Stipendii odměňuje ředitel nadace Ivo Schötta vybrané práce od studentů napříč fakultami, jejichž téma je blízké výrobnímu zaměření jablonecké Preciosy, tím jsou výrobky a bižuterie z křišťálového skla.

„V dnešní době slýcháme občas o devalvaci akademických titulů, to se rozhodně netýká této univerzity, která si drží vysoký kredit. Toho si vážíme a chceme proto stipendii ocenit to, že jste si tuto náročnou a kvalitní školu vybrali,“ řekl Ivo Schötta studentům při předávání stipendií.

Těch letos bylo 35, kritérii pro udělení stipendií byly studijní výsledky, úroveň a zaměření bakalářských a diplomových prací a zohledňovala se i účast v soutěži Preciosa Crystal Challenge cílené v první řadě na studenty naší univerzity. Zástupci nadace připomněli, že soutěž v únoru 2015 pokračuje vyhlášením čtvrtého ročníku. Jeho zadání bude opět „Netradiční aplikace, netradiční užitné vlastnosti skleněných bižuterních komponent“ a přihlásit se do něj se svými projekty mohou studenti designu i technických a humanitních oborů. O soutěži se více dočtete zde.

Radek Pirkl

 

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 653