Bakalaureáty 2015 – vzdušnější přehlídka závěrečných prací

Studenti zaměření Textilní a oděvní návrhářství a Návrhářství skla a šperku představili včera v Severočeském muzeu v Liberci své závěrečné práce. Vernisáž doprovodila módní přehlídka.

Studentů v absolventském ročníku bylo letos méně a některým se nepodařilo projít sítem zkoušek až ke státním závěrečným zkouškám, proto byla letos expozice „vzdušnější“, jak situaci označil Oldřich Palata, pedagog katedry a kurátor, při zahájení přehlídky.

Při slavnostním zahájení studentské přehlídky byly vyhlášeny dvě mimořádné práce.

Autorkou první z nich je Veronika Carbová, která za své tapiserie dostala Cenu děkanky fakulty textilní a odměnu 4000 korun. Druhá vyzdvižená práce patří Petře Vojtíškové. Její kolekce skleněných objektů byla nominována na Cenu Nadace Preciosa, která se bude udílet při promocích.

V Severočeském muzeu v Liberci, které hostilo Bakalaureáty už patnáctým rokem, jsou práce našich studentů k vidění nejen pro veřejnost, ale také pro komisi státních závěrečných zkoušek, která zasedne přímo v prostorách muzea ve dnech 1. a 2. června.

Katedra designu bude pořádat ještě výstavu semestrálních prací oboru Textilní a oděvní návrhářství, rovněž s módní přehlídkou, a to v úterý 26. května od 17.00 hodin v Galerii N v Jablonci nad Nisou.

Více snímků z Bakalaureátů 2015 najdete v naší fotogalerii.

Radek Pirkl

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce