Firmy přijely za studenty

T-Fórum 010.jpg
Důležité je se potkat, od toho se odvíjí další možnosti

Na veletrhu pracovních příležitostí T-Fórum, který se konal včera na naší univerzitě, se představilo 59 firem. Jejich prezentace a především nabídky práce, stáží a témat pro diplomové práce si přišly vyslechnout a prohlédnout stovky studentů. 

V prostorách menzy na Husově ulici nebylo včera mezi 9.00 a 16.00 hodinou téměř k hnutí. Na dvacátý ročník veletrhu T-Fórum, který pořádá organizace IAESTE ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, už by se víc firem vešlo jen stěží.

„Firmy se už vypořádaly s následky nedávné recese a ekonomické krize a potřebují rozšiřovat výrobu a nabírají nové lidi,“ vysvětluje početnou účast firem na včerejším veletrhu jedna z jeho organizátorek Linda Hulínská.

Na veletrhu, který patří k největším svého druhu v regionu, se představilo téměř šest desítek firem, je to o deset více než loni. Jejich nabídka přilákala studenty napříč obory, nejvíce nabídek práce, stáží a trainee programů nabízí veletrh pravidelně především studentům technických oborů.

„Nabrat mladého šikovného člověka na stáž nebo do trainee programu ještě při studiích a zaučit ho ve svém provozu je dnes častou strategií mnoha podniků. Po dokončení studií pak absolvent nezřídka nastupuje právě do firmy, která mu podobný program nabídla,“ říká Linda Hulínská. „Skýtá to výhody pro obě strany, proto je o tento typ spolupráce mezi studenty a firmami velký zájem,“ doplňuje.

Na letošní ročník se přijely představit firmy, které jezdí na T-Fórum již tradičně, organizátorům se ale podařilo oslovit i nové společnosti. Letos se tak na T-Fóru poprvé představila například jablonecká firma Jablotron. Z tradičních účastníků přijely například Škoda Auto, Denso, Benteler či Preciosa, představily se i Porsche Engineering či Výzkumný ústav textilních strojů.

Soutěž start-upů – vyhlášení vítězů i nového ročníku

Součástí veletrhu je tradičně blok prezentací firem v přilehlé posluchárně. Jeden z příspěvků patřil letos také aktivitám Student Business Clubu (SBC), který vznikl před rokem při naší ekonomické fakultě a který si klade za cíl rozvíjet podnikatelského ducha na naší univerzitě. Jaroslav Demel s Petrou Rydvalou a Klárou Antlovou jako organizátoři SBC vyhlásili a ocenili vítěze soutěže o nejlepší start-up TUL. Vítězkou pilotního ročníku se stala studentka ekonomické fakulty Jitka Ládrová.

Její projekt na propagaci začínajících spisovatelů si už vyhlédla nakladatelská společnost a nabídla vítězce pomoc při realizaci jejího nápadu. S Jitkou Ládrovou jsme o projektu hovořili, článek o jejím úspěšném nápadu čtěte v příštích dnech na T-UNI.

„První ročník start-upové soutěže tímto uzavíráme, chceme ale zároveň vyhlásit ročník druhý. Neváhejte se přihlásit a alespoň to zkusit. I kdybyste svůj nápad nedotáhli až k finálnímu business plánu, už jen účast v soutěži, setkání s úspěšnými podnikateli v rámci workshopů a práce na vašem projektu vás může velmi obohatit,“ obrátil se na přítomné studenty proděkan ekonomické fakulty Jaroslav Demel. Připomněl, že soutěž je otevřena pro celou univerzitu, v soutěžním týmu musí být alespoň jeden student TUL, přihlášky mohou zájemci podávat do 31. března 2016.

Radek Pirkl

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

2 Hrubosova Expo Dubai- obraz-4.jpg

TUL je součástí prestižní výstavy WORLD EXPO v Dubaji

Kompozici ze speciálních textilií, které svítí nebo dokáží ničit bakterie a viry, představuje na světové výstavě Expo 2020 v Dubaji Technická univerzita v Liberci. Umělecky pojatý exponát z Liberce zároveň ukazuje možnosti využití chytrých...

12. 1. 2022 | Události | 341

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 646