Nadace Preciosa udělovala stipendia

Ceny Nadace Preciosa 2015 009.jpg
Předávání stipendií. Gratuluje Jiří Kraft, Ivo Schötta v pozadí.

Studenti naší univerzity napříč obory dostali na stipendiích celkem 112 tisíc korun.

Stipendia předávali dnes dopoledne na půdě naší univerzity ředitel nadace Ivo Schötta s prorektorem TUL pro studium a vzdělávání Jiřím Kraftem.

„Toto stipendium je kromě ocenění vaší práce také pomyslný štafetový kolík, který tímto předáváme dál. Není cílem Preciosy, aby se dařilo jen jí a ostatní podniky aby neprosperovaly. Fungující podniky, dopravu, infrastrukturu i kulturu bereme jako přidanou hodnotu v regionu, díky které se nám zde lépe žije. Až budete po studiích pracovat ve firmách, třeba si vzpomenete, že jste dostali od Preciosy stipendium, vzpomenete si na svou školu, která vám dala vzdělání, a dostanete chuť svému regionu něco vrátit a rovněž přispět k jeho rozvoji,“ řekl Ivo Schötta, který také připomněl, že Nadace Preciosa se svou více jak 20letou tradicí je nejdéle existující nadací zřízenou podnikem v České republice.

S prorektorem Jiřím Kraftem a proděkanem strojní fakulty Ivo Matouškem poté udělil 33 studentům stipendia ve výši 3 až 5 tisíc korun za jejich bakalářské a diplomové práce, jejichž téma je blízké výrobnímu zaměření jablonecké Preciosy, tím jsou výrobky a bižuterie z křišťálového skla.

-pir-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce