středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Karlovi jsme »vyběhali« přes 40 tisíc korun

Karlovi jsme »vyběhali« přes 40 tisíc korun

Běh pro kolegu Karla Caidlera (4).jpg

Charitativní běh na přehradě se podařil, atmosféra byla  báječná, na startovném se vybrala slušná suma. Ti, co v sobotu neběželi, mohou našemu kolegovi Karlu Caidlerovi na elektrický vozík stále přispět.

V sobotu na liberecké přehradě běželo v charitativním závodě Běžím, co můžu – pomůžu! celkem 193 lidí – děti, mladí, starší, zdatní běžci i amatéři, během si zpestřila odpoledne také řada lidí z univerzity.

Startovné tak vyneslo Karlu Caidlerovi, příjemci výtěžku z třetího ročníku charitativního závodu, 43 460 korun.

„Děkuji všem běžcům, nejen těm nejrychlejším, ale i těm, kteří doběhli třeba až úplně poslední. Je tady báječná atmosféra, za kterou si zaslouží dík také organizátoři,“ pozdravil v sobotu běžce i diváky Karel Caidler.

Náš kolega z oddělení propagace a reklamy je po vážném úrazu krční páteře druhým rokem stále v procesu intenzivní rehabilitace, před nedávnem se na částečný úvazek vrátil do práce. Protože nemůže chodit, pomohl by mu elektrický vozík, s nímž by byl v tuto chvíli soběstačnější. Nový vozík stojí kolem 150 tisíc korun, repasovaný lze pořídit za poloviční cenu. Výtěžek z charitativního běhu je pro něj proto vítaným příspěvkem.

Sbírka není ještě zcela uzavřena, Nadace Olgy Havlové, pod jejíž záštitou studenti z ESN klubu, charitativní závod pořádali, přidá k výtěžku ze startovného ještě peníze, které v sobotu lidé vhodili do kasiček.

Dovětkem za podařenou akcí je kasička, kterou až do 30. června najdete na univerzitě u recepce budovy IC, kam mohou přispět všichni, kdo v sobotu běžet nechtěli nebo nemohli.

„Akce se podařila nad naše očekávání, rád bych poděkoval celému našemu týmu, který se podílel jak na organizaci na místě, tak i na předchozích přípravách, a samozřejmě také všem účastníkům, kteří tuto událost podpořili svojí přítomností,“ shrnuje sobotní akci Jan Balogh, prezident libereckého studentského klubu ESN.

Radek Pirkl

Možná Vás bude zajímat
Další snímky z celého odpoledne
28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání