Charitativní běh na přehradě se podařil, atmosféra byla báječná, na startovném se vybrala slušná suma. Ti, co v sobotu neběželi, mohou našemu kolegovi Karlu Caidlerovi na elektrický vozík stále přispět.
V sobotu na liberecké přehradě běželo v charitativním závodě Běžím, co můžu – pomůžu! celkem 193 lidí – děti, mladí, starší, zdatní běžci i amatéři, během si zpestřila odpoledne také řada lidí z univerzity.
Startovné tak vyneslo Karlu Caidlerovi, příjemci výtěžku z třetího ročníku charitativního závodu, 43 460 korun.
„Děkuji všem běžcům, nejen těm nejrychlejším, ale i těm, kteří doběhli třeba až úplně poslední. Je tady báječná atmosféra, za kterou si zaslouží dík také organizátoři,“ pozdravil v sobotu běžce i diváky Karel Caidler.
Náš kolega z oddělení propagace a reklamy je po vážném úrazu krční páteře druhým rokem stále v procesu intenzivní rehabilitace, před nedávnem se na částečný úvazek vrátil do práce. Protože nemůže chodit, pomohl by mu elektrický vozík, s nímž by byl v tuto chvíli soběstačnější. Nový vozík stojí kolem 150 tisíc korun, repasovaný lze pořídit za poloviční cenu. Výtěžek z charitativního běhu je pro něj proto vítaným příspěvkem.
Sbírka není ještě zcela uzavřena, Nadace Olgy Havlové, pod jejíž záštitou studenti z ESN klubu, charitativní závod pořádali, přidá k výtěžku ze startovného ještě peníze, které v sobotu lidé vhodili do kasiček.
Dovětkem za podařenou akcí je kasička, kterou až do 30. června najdete na univerzitě u recepce budovy IC, kam mohou přispět všichni, kdo v sobotu běžet nechtěli nebo nemohli.
„Akce se podařila nad naše očekávání, rád bych poděkoval celému našemu týmu, který se podílel jak na organizaci na místě, tak i na předchozích přípravách, a samozřejmě také všem účastníkům, kteří tuto událost podpořili svojí přítomností,“ shrnuje sobotní akci Jan Balogh, prezident libereckého studentského klubu ESN.
Radek Pirkl
Další články v rubrice

Zápis do ŠkaTULKy se koná 24. června
Univerzitní mateřská škola ŠkaTULka v nových prostorách a s novou ředitelkou přijme 24 dětí. Přihlášku, kritéria výběru i info o školce najdete na webu ŠkaTULky.

Nápad a 3D tisk: Soutěž, kde studenti tvoří a překvapují
Model rozvodů spalovacího motoru, interaktivní rostlinná buňka nebo elektrické vypínače propojené s miniaturou domku. To jsou oceněné nápady, které za pomoci 3D tisku zhmotnili středoškoláci přihlášení do soutěže o nejlepší 3D tiskový výukový...

Blackout na univerzitě, kdo a jak ho řeší?
Páteční celorepublikový blackout prověřil, že na TULce jsme na výpadky proudu dobře připraveni a především to, že tu máme lidi, kteří jdou domů, až když vše zase běží. Přečtěte si, jak to v pátek 4. července pobíhalo z pohledu Oddělení...