Karlovi jsme »vyběhali« přes 40 tisíc korun

Charitativní běh na přehradě se podařil, atmosféra byla  báječná, na startovném se vybrala slušná suma. Ti, co v sobotu neběželi, mohou našemu kolegovi Karlu Caidlerovi na elektrický vozík stále přispět.

V sobotu na liberecké přehradě běželo v charitativním závodě Běžím, co můžu – pomůžu! celkem 193 lidí – děti, mladí, starší, zdatní běžci i amatéři, během si zpestřila odpoledne také řada lidí z univerzity.

Startovné tak vyneslo Karlu Caidlerovi, příjemci výtěžku z třetího ročníku charitativního závodu, 43 460 korun.

„Děkuji všem běžcům, nejen těm nejrychlejším, ale i těm, kteří doběhli třeba až úplně poslední. Je tady báječná atmosféra, za kterou si zaslouží dík také organizátoři,“ pozdravil v sobotu běžce i diváky Karel Caidler.

Náš kolega z oddělení propagace a reklamy je po vážném úrazu krční páteře druhým rokem stále v procesu intenzivní rehabilitace, před nedávnem se na částečný úvazek vrátil do práce. Protože nemůže chodit, pomohl by mu elektrický vozík, s nímž by byl v tuto chvíli soběstačnější. Nový vozík stojí kolem 150 tisíc korun, repasovaný lze pořídit za poloviční cenu. Výtěžek z charitativního běhu je pro něj proto vítaným příspěvkem.

Sbírka není ještě zcela uzavřena, Nadace Olgy Havlové, pod jejíž záštitou studenti z ESN klubu, charitativní závod pořádali, přidá k výtěžku ze startovného ještě peníze, které v sobotu lidé vhodili do kasiček.

Dovětkem za podařenou akcí je kasička, kterou až do 30. června najdete na univerzitě u recepce budovy IC, kam mohou přispět všichni, kdo v sobotu běžet nechtěli nebo nemohli.

„Akce se podařila nad naše očekávání, rád bych poděkoval celému našemu týmu, který se podílel jak na organizaci na místě, tak i na předchozích přípravách, a samozřejmě také všem účastníkům, kteří tuto událost podpořili svojí přítomností,“ shrnuje sobotní akci Jan Balogh, prezident libereckého studentského klubu ESN.

Radek Pirkl

Možná Vás bude zajímat
Další snímky z celého odpoledne

Další články v rubrice

Natalie Pickova-2.jpg

Vyzrála nad špatnou pamětí a pokuty neplatí

S trochou nadsázky Natálie Picková přiznává, že čte všechno, co jí přijde pod ruku. Kromě časopisů a novin i letáky, pravidla nebo řády. Ale hlavně samozřejmě knihy. Ne nadarmo se tato milovnice potištěného papíru stala Čtenářkou roku 2024....

16. 4. 2024 | Události | 320

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 385