neděle 28. únor 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > V žebříčku Forbes jsou dva naši absolventi

V žebříčku Forbes jsou dva naši absolventi

30 pod 30. Zdroj: www.forbes.cz

V letošním žebříčku 30 nejtalentovanějších Čechů pod 30 let představil časopis Forbes mladé Čechy, kteří výrazně mění svět kolem sebe. Jsou mezi nimi i Michal Dvořák a Tomáš Hoďbod, absolventi naší ekonomické fakulty.

Michal Dvořák (29) je vedoucím manažerem divize Preciosa Lighting pro Spojené státy. Luxusní designová svítidla ovšem prodává po celém světě. Po pouhých třech letech činí obrat jeho kalifornské pobočky téměř 150 milionů korun.

Tomáš Hoďbod (27) má podíl v liberecké společnsoti Miton, pod kterou vznikly projekty jako Slevomat nebo Heureka. Největší tuzemský srovnávač cen Hoďbod ještě jako student řídil.

Mezi 30 nejtalentovanějších Čechů patří podle časopisu Forbes také reprezentantka v biatlonu Gabriela Koukalová, hokejista libereckých Bílých tygrů Dominik Lakatoš, Štěpán Timr, doktorand Ústavu organické chemie AV ČR, člen výzkumného týmu, jenž prezentoval fluorescenční mikroskop, který umožňuje pozorovat procesy uvnitř buněk, či Arthur Sniegon, zachránce afrických slonů.

Kompletní medailonky a ankety s třicítkou vybraných mladých Čechů najdete zde.

Forbes je americký tištěný i online magazín založený v roce 1917, počet čtenářů webu a časopisu je kolem 50 milionů. Magazín je známý mnohými žebříčky „nej“ (nejbohatší lidé, nejúspěšnější společnosti apod.), jejichž výsledky jsou celosvětově respektovány a citovány. Česká mutace magazínu vznikla v roce 2011.

-red-

24.09. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!