Na T-Fóru hledaly firmy schopné studenty a absolventy

Nikde jinde naši studenti tolik firem na jednom místě nepotkají. A všechny nabízejí práci, praxe, zadání bakalářských a diplomových prací nebo stáže. Veletrh T-Fórum se letos na naší půdě konal po jednadvacáté.

Na letošní ročník přijelo přes šest desítek firem. Hledaly nejčastěji studenty a absolventy technických oborů, četné nabídky tu mohli najít také studenti dalších fakult.

Například v jabloneckém Jablotronu Alarms hledají lidi do oblasti elektro, konstrukce, ale také obchodníky. „Hledáme posily i do týmu vývoje softwarových aplikací, na kterých soudobé systémy stojí. Určitě vítáme lidi, kteří chtějí pracovat a kteří chtějí společně s námi něco dokázat,“ shrnuje Lenka Svobodová, manažerka personalistiky firmy Jablotron Alarms, a. s.

Jak potvrzuje, možnost prezentace na T-Fóru v jejich firmě vítají. Loni tu našli jednoho šikovného studenta, který se u nich uchytil a dobře se mu ve firmě daří.

„Někdo by si mohl říct, že je to jen jeden člověk, pro nás je to ale ten správný člověk, který je pro svůj úsek ve firmě velkým přínosem. Pokud bychom tady na vaší univerzitě měli každý rok jednoho takového člověka potkat, je to pro firmu přínos," dodává Lenka Svobodová.

Personalisté firem se shodnou na tom, že jazyková výbava je pro uchazeče o zaměstnání výhodou. V Jablotronu například ocení němčinu, angličtinu a ruštinu.

V Benteleru se jim hodí stejná jazyková výbava, ale jsou připraveni vás jazyky pro konkrétní pozici doučit.

„Absolventi vaší školy jsou pro nás cenní, mají velký rozsah teoretických znalostí, chybí jim však zkušenosti s chodem výrobního podniku. Počítáme s tím a absolventy si pro danou pozici zaškolíme, připravíme je na práci i jazykově,“ říká personalista libereckého automotive závodu Benteler Dan Brožek a dodává, že do firmy hledají především konstruktéry, výpočtáře, projektové manažery a projektové inženýry.

Veletrh T-Fórum je dobrou příležitostí, jak sladit požadavky firem s úrovní znalostí a zkušeností, se kterou naši studenti školu opouštějí. Prorektor Pavel Němeček proto pozval včera zástupce firem na informační schůzku. Dozvěděli se tu více o našich studijních oborech, profilech absolventů, o možnostech oslovení našich studentů s konkrétními nabídkami z praxe a další informace.

T-Fórum je druhým rokem také dějištěm vyhlášení výsledků soutěže o Nejlepší start-up TUL.

Letos zvítězil Martin Skalník, student fakulty umění a architektury, s prototypem pouzdra pro aktivní běžce Binder. O vyhlášení výsledků druhého ročníku soutěže start-upů čtěte více brzy na T-UNI.

Veletrh T-Fórum na Technické univerzitě v Liberci pořádá liberecká pobočka studentské organizace IAESTE ve spolupráci s katedrou vozidel a motorů fakulty strojní. Mezi letos se prezentujícími firmami a organizacemi byly například Bosch Diesel, Lasvit, Denso Manufacturing, Kamax, Cikautxo, Monroe, Siemens, Škoda Auto či VÚTS. Příští ročník se bude na naší univerzitě konat opět začátkem prosince.

Radek Pirkl

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645