V sobotu 3. června běželo kolem harcovské přehrady na 120 běžců. V charitativním běhu pořádaném naším Erasmus klubem přispěli startovným malému Matějovi na rehabilitaci.
Čtvrtý ročník charitativního běhu Běžím, co můžu – pomůžu byl opět o něco úspěšnější než ročník předchozí. Klub ESN (Erasmus Student Network) při Technické univerzitě v Liberci zavedl spolu s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové v krajském městě tradici, která má již zvuk.
„Na startovném se letos vybralo asi 35 tisíc korun a do online sbírky lidé poslali zatím kolem 15 tisíc korun. Matějovi jsme zatím peníze nepředávali, protože online sbírka stále pokračuje a lidé tak mají ještě možnost mu přispět,“ říká Jan Balogh, prezident klubu ESN Liberec.
Odkaz do sbírky online je zde.
Výtěžek letošního charitativního běhu a sbírky připadne manželům Ščibranovým z Libereckého kraje jako příspěvek na neurorehabilitaci jejich pětiletého syna Matěje, který se potýká s následky dětské obrny.
Více fotografií ze sobotního běhu zde.
Radek Pirkl
Další články v rubrice

Blackout na univerzitě, kdo a jak ho řeší?
Páteční celorepublikový blackout prověřil, že na TULce jsme na výpadky proudu dobře připraveni a především to, že tu máme lidi, kteří jdou domů, až když vše zase běží. Přečtěte si, jak to v pátek 4. července pobíhalo z pohledu Oddělení...

Zápis do ŠkaTULKy se koná 24. června
Univerzitní mateřská škola ŠkaTULka v nových prostorách a s novou ředitelkou přijme 24 dětí. Přihlášku, kritéria výběru i info o školce najdete na webu ŠkaTULky.

Projekt LIFEPOPWAT získal od Evropské komise titul v sekci cirkulární ekonomika a kvalita života
Projekt LIFEPOPWAT na čištění odpadních vod, které vytékají ze starých skládek pesticidních látek, funguje na lokalitě v Česku a Polsku a čistí toxické vody se skoro 100% účinností. Teď výsledky projektu, který se zrodil na CXI TUL, ocenila...