pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Pro vědce i kutily se otevírá »bastlírna«

Pro vědce i kutily se otevírá »bastlírna«

IMG_7592 - kopie.JPG
Na FM otevřeli bastlírnu

Potřebujete si udělat tištěné spoje, něco navrtat, pájet nebo hledáte vhodné nářadí pro svůj výzkum, ale i hobby? Na fakultě mechatroniky otevřeli pro tyto účely „bastlírnu“.

Najdete ji v suterénu sídla fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií (budova A). Od hlavního vchodu se vydáte vpravo do suterénu a poté hned do chodbičky vpravo.

Otevřeno bude každý všední den od 8.00 do 20.00 hodin. „Bastlírna“ slavnostně zahájila svůj provoz minulý týden.

„Tyto prostory by měly sloužit všem studentům napříč obory. Velkou předností společné dílny je právě sdílení nápadů a možná diskuze nad nimi,“ říká Lubomír Slavík, který dílnu založil. Navázal tak na deset let trvající tradici bastlírny, která sídlila v budově E.

Jsou tu vrtačky, kompletní sestavy pro návrh a realizaci tištěných spojů, pájky a mnoho dalšího nářadí, materiálu a součástek, které fakultě často poskytly darem firmy. Vše je k dispozici zdarma, stačí jen přijít, zasednout ke stolu a pustit se do práce.

„Na zahraničních univerzitách se s podobnými dílnami běžně setkáte, nedávno jsme byli například na univerzitě UPS ve francouzském Toulouse, tam podobné sdílené dílny fungují s velkou podporou školy. Mají tam velké řezačky, 3D tisk a další pokročilé vybavení,“ říká děkan Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL Zdeněk Plíva.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání