středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Přednáška Dany Drábové zaplnila aulu

Přednáška Dany Drábové zaplnila aulu

Přednáška Dany Drábové_duben 2018 (3).JPG

Středoškoláci z Libereckého kraje si dnes prohlédli naše laboratoře a zaplnili aulu při přednášce předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové.

Program pro středoškoláky z Liberce, Frýdlantu, České Lípy a Mladé Boleslavi připravily fakulta strojní a fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Sešli se u nás dnes studenti z osmi středních škol. Nejprve procházeli po skupinách laboratoře, jejich počet plně vynikl až v aule, kam přišli všichni na přednášku Dany Drábové.

„Česká republika má 36 % energie z jádra, můžeme tedy s trochou nadsázky říci, že každá třetí žárovka v této zemi svítí díky jaderné energii. Země Evropské unie mají průměrně 28% zastoupení jaderné energie,“ uvedla dnes předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která je zároveň velkou propagátorkou jaderné energetiky.

Dále uvedla, že v současnosti na světě funguje 448 jaderných reaktorů a dalších 61 se právě staví: „Nejvíce se budují reaktory v Číně, v Indii, v Rusku, také v Jižní Koreji a v USA.“

Dana Drábová přednáší na naší univerzitě již řadu let tradičně na prvního dubna, letos Velikonoce „posunuly“ tento termín na 3. dubna. Středoškoláci a mezi nimi i naši studenti aulu během její dnešní přednášky zaplnili, zavděk vzali i místy na schodištích.

-pir-  

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání