středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Městská rada architektů se představí na univerzitě

Městská rada architektů se představí na univerzitě

pozvanka_rada_arch_predstaveni (1).pdf

V pondělí 23. dubna od 18.00 v posluchárně G 312 v budově G budou přednášet Peter Gero a Christoph Braumann, členové Rady architektů města Liberce. Představí se i její další členové.

Christoph Braumann, který 25 let vedl oddělení Regionálního plánování a Geografických informačních systémů v Salzburku, bude hovořit na téma Salzburský model plánování měst a přednáška Petera Gera, který působil dvanáct let jako ředitel plánování a výstavby centrálních čtvrtí v Hamburku, se ve své přednášce zaměří na téma Devastované město.

Představí se i tuzemští členové Rady architektů města Liberce Josef Smutný, Martin Kloda, Jakub Cigler, Jana Medlíková a Petr Kincl.

Město svou radu architektů již mělo, po výměně politické garnitury na radnici ji však před čtyřmi lety zrušilo. Nově její vznik inicioval primátor Batthyány. Sedmičlenná rada pracuje od letošního ledna, řešit by měla rozvoj města, urbanistickou koncepci a bude se vyjadřovat také k územnímu plánování a veřejnému prostoru.

Na představení Rady zvou primátor Liberce Tibor Batthyány a rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

„O rozvoji města a vztazích s investory se obvykle mluví spíše v laické rovině, kdy hrají roli především osobní pocity  a  politika. Rada architektů, tvořená týmem převážně nezávislých expertů, do těchto procesů vnese odbornost a věřím, že si získá respekt politiků, občanů, investorů, stavitelů a v neposlední řadě místních architektů a urbanistů,“ uvedl k nově ustavené Radě primátor Batthyány.

V pondělí 23. dubna od 18.00 hodin, budova G, 3. patro, posluchárna G 312 (Univerzitní náměstí, Liberec).

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání