V pondělí 23. dubna od 18.00 v posluchárně G 312 v budově G budou přednášet Peter Gero a Christoph Braumann, členové Rady architektů města Liberce. Představí se i její další členové.
Christoph Braumann, který 25 let vedl oddělení Regionálního plánování a Geografických informačních systémů v Salzburku, bude hovořit na téma Salzburský model plánování měst a přednáška Petera Gera, který působil dvanáct let jako ředitel plánování a výstavby centrálních čtvrtí v Hamburku, se ve své přednášce zaměří na téma Devastované město.
Představí se i tuzemští členové Rady architektů města Liberce Josef Smutný, Martin Kloda, Jakub Cigler, Jana Medlíková a Petr Kincl.
Město svou radu architektů již mělo, po výměně politické garnitury na radnici ji však před čtyřmi lety zrušilo. Nově její vznik inicioval primátor Batthyány. Sedmičlenná rada pracuje od letošního ledna, řešit by měla rozvoj města, urbanistickou koncepci a bude se vyjadřovat také k územnímu plánování a veřejnému prostoru.
Na představení Rady zvou primátor Liberce Tibor Batthyány a rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.
„O rozvoji města a vztazích s investory se obvykle mluví spíše v laické rovině, kdy hrají roli především osobní pocity a politika. Rada architektů, tvořená týmem převážně nezávislých expertů, do těchto procesů vnese odbornost a věřím, že si získá respekt politiků, občanů, investorů, stavitelů a v neposlední řadě místních architektů a urbanistů,“ uvedl k nově ustavené Radě primátor Batthyány.
V pondělí 23. dubna od 18.00 hodin, budova G, 3. patro, posluchárna G 312 (Univerzitní náměstí, Liberec).
-red-
Další články v rubrice

Projekt LIFEPOPWAT získal od Evropské komise titul v sekci cirkulární ekonomika a kvalita života
Projekt LIFEPOPWAT na čištění odpadních vod, které vytékají ze starých skládek pesticidních látek, funguje na lokalitě v Česku a Polsku a čistí toxické vody se skoro 100% účinností. Teď výsledky projektu, který se zrodil na CXI TUL, ocenila...

Blackout na univerzitě, kdo a jak ho řeší?
Páteční celorepublikový blackout prověřil, že na TULce jsme na výpadky proudu dobře připraveni a především to, že tu máme lidi, kteří jdou domů, až když vše zase běží. Přečtěte si, jak to v pátek 4. července pobíhalo z pohledu Oddělení...

AI ve výrobě účinně pomáhá a CXI zas pomáhá podnikům s implementací AI
Děje se tak v rámci projektu Evropský digitální inovační hub pro Liberecký a Královéhradecký kraj EDIH. Na konferenci Rozjeď AI ve výrobě, která se konala 29. května v iQLANDII, se podělili zástupci několika podniků o své zkušenosti, jak jim Ústav...